Sanat

Yengeç Sanat Evi

Kadıköy, İstanbul

Yengeç Sanat Evi Hakkında

Kadıköy Bahariye'de bulunan Yengeç Sanat Evi 2013 yılında sanat dolu faaliyetlerine başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan kurumumuz, keyifli ve geniş atölyeleriyle kurs katılımcılarına en doğru eğitimi vermeyi hedeflemektedir. Yengeç Sanat Evi bünyesindeki alanında tecrübeli ve profesyonel eğitimciler, birebir ve grup dersleriyle sanat sevgisini kursiyerlere aşılamaktadır. 3 ayrı salon ve ferah bahçesiyle her seviye ve yaşta sanat severe kurs vermektedir. Resim kursu, fotoğrafçılık, illustrasyon, mandala, ebru ve yazarlık kursları olmak üzere birçok kurs ve atölye Kadıköy Yengeç Sanat Evi bünyesinde hafta içi ve hafta sonu kursları olarak verilmektedir. Kadıköy Güzel Sanatlar Kursu denildiğinde akla ilk gelen kurum olmaya çalışan Yengeç Sanat Evi, çocuk ve yetişkinlere seviye farketmeksizin haftanın her gününe uygun sertifikasız ve sertifikalı kurslar vermektedir. Kadıköy Boğa heykeline oldukça yakın ve merkezi konumda olan sanat kursumuza tüm sanat severleri bekliyoruz.

Yengeç Sanat Evi için yorumlar

  • Previous
  • 1(current)
  • Next
  Loading...
  Caferağa Mah. Kuzu Kestane Sok. 1/A
  Kadıköy
  İstanbul

  Bu okulda verilen diğer kurslar

  Mandala felsefe, matematik ve sanatın birleşiminden oluşan, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan kadim bir öğretidir. Bir tür meditasyon görevi gören mandala, kişilerin analiz edilmesi için kullanılan terapi tekniklerinden biridir. Mandala atölyesi sırasında hem sanat ile iç içe olacak hem de meditasyon yapıp, rahatlama şansı bulacaksınız.

Mandala Atölyesi, 3 saatlik atölyelerden oluşan öğretici ve eğlenceli hobi etkinliğidir. Eğitim Banu Yılmaz rehberliğinde gerçekleşecektir. Toplamda 4 seviyeden oluşan atölyeye, katılımcılar isterse sonraki seviyelere devam edebilecektir. 12 saatlik mandala atölyesinde, programı bitiren katılımcılara katılım belgesi alacaktır.

1. Seviyeden başlayan kurs katılımcısı, istediği taktirde diğer seviyelere yükselebilmek için her hafta verilen mandala atölyelerine katılabilmektedir.
  Mandala Atölyesi
  100 ₺
  3 saat
  Kadıköy
  Karikatür kursu, hayatınıza renk katabileceğiniz hobi atölyesidir. 4 Hafta boyunca, haftada bir gün olarak devam edecek olan kursumuz, toplamda 12 saat sürecektir. Atölye çalışması, karikatür ve çizgi romana dair teorik bilgiler ve pratik uygulamalar içermektedir.

Uykusuz ve Hortlak dergilerinde aktif rol alan profesyonel çizer Ömer Göksel karikatür kursu süresinde katılımcılara rehberlik edecektir. Karikatür konusunda yeteneği olan öğrenciler, bu alanda meslek sahibi olmak konusunda avantajlı bir kurs deneyimi yaşayacaktır. Yengeç Sanat Evi'nin Kadıköy Karikatür kursu atölyesine tüm karikatür severleri bekliyoruz.
  Karikatür Kursu
  300 ₺
  12 saat
  Kadıköy
  Ebru atölyesi, suyun üzerine resim yapabileceğiniz 3 saatlik hobi kursudur. Geçmişi 9. yüzyıllara kadar dayanan ebru sanatı, Osmanlı Devleti'ne tanıtılmış bir etkinliktir. Günümüzde daha çok hobi olarak icra edilen ebru sanatı, Türk kağıdı veya mermer kağıdı olarak da anılmaktadır.

Yengeç Sanat Evi bünyesindeki tecrübeli eğitmenler aracılığıyla her türlü bilgiyi edinebileceğiniz 3 saatlik Ebru kursunun devamındaki ebru kursu 12 haftalık kapsamlı bir program halinde devam etmektedir. Temel seviyeden, ileri seviyeye kadar her türlü teorik bilgi ve uygulamalar, kurs süresince öğretilecektir.
  Ebru Atölyesi
  85 ₺
  3 saat
  Kadıköy
  Resim kursu, hobi olarak resim yapmak isteyenlerin katılabileceği hobi atölyesidir. Her yaştan katılımcının rahatlıkla katılabileceği hobi resim kursumuz, Kadıköy Yengeç Sanat Evi'nin tecrübeli öğretmenleri rehberliğinde gerçekleşecektir. Seviye farketmeksizin tüm resim severler atölyeye katılabilmektedir.

Atölyemizin kış bahçesi ve yaz bahçesinde çalışmalar için elverişli ve keyifli bir ortam katılımcıları beklemektedir. 7-9 yaş çocuklar, 10-12 yaş çocuklar ve yetişkinler için ayrılmış gruplarda kurslar verilmektedir. Temel sanat ve sulu boya atölyeleri hobi resim kursunun aktif programlarıdır. Kadıköy'de resim kursu arayan tüm resim severleri Bahariye'deki Yengeç Sanat Evi atölyemize bekliyoruz.
  Resim Kursu Hobi
  85 ₺
  3 saat
  Kadıköy
  Film okuma atölyesi, moderatör eşliğinde filmlerin detaylı incelemelerini içeren sanat etkinliğidir. Etkinliğin amacı; Uzun emekler sonucunda çekilmiş, ardında gizlenen birçok mesaj olan, yaratılışının karmaşık bir süreçten geçtiği filmleri biliçli bir şekilde izlemektir. 

Yönetmen, oyuncu ve film sahnelerinin detaylı şekilde incelenmesi ve ardındaki anlamları yorumlanacağı Film Okuma Atölyesi, Didem Erayda moderatörlüğünde gerçekleşecektir. Yengeç Sanat Evi'nin keyifli atölyesinde gerçekleşecek etkinliğimize tüm sinema severleri bekliyoruz.
  Film Okuma Atölyesi
  25 ₺
  2 saat
  Kadıköy