Çocuk

NinjaCoders

Sarıyer, İstanbul

NinjaCoders Hakkında

Boğaziçi üniversitesi öğrenci ve mezunlarının bir girişimi olan Ninja Coders, çocuklar için Kodlama ve Robotik Eğitimleri verme vizyonuyla hayata geçmiştir. Çocuklar için özel hazırlanmış eğitimlerimizle, çocukların analitik düşünme yeteneği ve algoritma kurma becerilerini geliştiriyoruz. Hayatımızdaki yeri giderek artan yazılım alanının temelleri genç yaşlarda atıldığında, oldukça başarılı sonuçlar gözlenmektedir. Günümüzde zor ve korkutucu gözüken kodlama alanı, çocuklar için ne kadar ulaşılabilir olduğunu ve ne kadar önemli olduğunu çocuklara ve ebeveynlere göstermek eğitimlerimizin temel amacını oluşturmaktadır. Eğitimlerimiz boyunca, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Eğitim Fakülteleri öğrencileri, çocuklarınızın eğlenceli ve öğretici bir eğitim dönemi geçirmeleri için öğrencilere rehberlik edecektir. Haftalık olarak gerçekleşen eğitimlerimizde, çocuklar bilgisayarın çalışma mantığını daha yakından tanıyıp, eğitimlerin sonunda kendi yazılım projeleri ortaya çıkartabilecekler.

NinjaCoders için yorumlar

  Henüz yorum yapılmadı.
  Loading...
  Rumeli Hisarı Mah. Bebek Yolu Sok. No:2/5 Boğaziçi Üniversitesi Teknopark
  Sarıyer
  İstanbul

  Bu okulda verilen diğer kurslar

  Çocuklar İçin Robotik 101 eğitimi, robotiğe giriş için hazırlanmış, Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde Boğaziçili öğrenci ve mezunlar tarafından, 5 hafta boyunca haftada 2 saat, toplam 10 saat boyunca verilen eğitimdir.

Algoritma 101 eğitimini tamamlayan ya da daha önce benzer bir eğitim almış çocuklarla yaptığımız robotik dersimizdir. Bu dersimizde robot gibi yaygın bir kavramın aslında neleri kapsadığını tartışacağız. Basit elektrik devrelerinin yapılarını uygulamalı olarak görüp, kodlama çalışmalarıyla dersimizi destekleyeceğiz.

Öğrencilerimiz Robot 101 dersinde, Arduino isimli pratik ve rahat kişiselleştirilebilen, minik bilgisayarlar ile elektronik ve kodlama dünyalarını keşfedecekler. Bu eğitimin temel amacı, günümüzde korkutucu ve zor gözüken elektronik ve kodlama alanlarının çocuklar için ne kadar ulaşılabilir olduğunu fark ettirmektir.Bu eğitim boyunca, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Eğitim Fakülteleri öğrencileri, çocuklarınızın hem eğlenceli hem de eğitici bir dönem geçirmesinde onlara rehberlik edecekir.
  Çocuklar İçin Robotik 101
  750 ₺
  35 gün
  Sarıyer
  Çocuklar için algoritma eğitimi(9-14 yaş), Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs Teknopark bünyesinde, Boğaziçili öğrenci ve mezunları tarafından verilecektir. Bilgisayarın çalışma mantığını anlatan algoritmaya giriş dersimiz, çocukların anlayabileceği seviyeye göre özel olarak hazırlanmıştır.

Eğer çocuğunuzun bilgisayara olan ilgisinin farkındaysanız ya da bu konuda ona kendisini tanıma fırsatı sunmak istiyorsanız, bu eğitim tam ona göre. Çocuğunuz eğitim boyunca; algoritma ne işe yarar, bilgisayar oyunları nasıl yapılır, bilgisayara komut nasıl verilir, kod nasıl yazılır gibi bir çok sorusuna cevap bulacak. Hatta ilk oyununu bizimle yazacak ve diğer çocuklarla paylaşacak. Analitik düşünme yeteneği ve algoritma kurma becerisinin hayatına neler kattığını görecek ve sizlerle paylaşacak. Bu eğitim boyunca, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Eğitim Fakülteleri öğrencileri, çocuklarınızın hem eğlenceli hem de eğitici bir dönem geçirmesinde onlara rehberlik edecek. Çocuklarınız, 5 hafta boyunca, her hafta bilgisayarın çalışma mantığını daha yakından tanıyıp, eğitimin sonunda kendi oyunlarını kendileri yazacaklar.
  Çocuklar İçin Algoritma 101
  750 ₺
  35 gün
  Sarıyer