Dans

Nilay Bale

Bakırköy, İstanbul

Nilay Bale Hakkında

Nilay Bale, 1998 yılından beri Bakırköy ilçesinde eğitim vermekte olan MEB onaylı (Milli Eğitim Bakanlığı) eğitim kurumudur. 22 yıllık tecrübesiyle birlikte, sanatsal ve akademik açıdan ileri seviyedeki eğitim anlayışını tüm öğrencilerine aktarmaktadır. Konservatuar bale bölümlerinden mezun, pedagojik formasyon sertifikası olan, çocuklara sevgi ve anlayışla yaklaşan tecrübeli eğitmen kadrosuyla akademik bale eğitim sürecinin yanı sıra, sanat bilinci olan, müziksel ve ritmik duyumu gelişmiş çağdaş bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Çocuk bale kursu, 3,5 yaş için yuva sınıfı ile başlamaktadır. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bale eğitimi akademik süreç olarak başlayıp, her eğitim yılı sonunda sınıf geçme sınavı uygulanmaktadır. Geçmişte bale eğitimi almış öğrenciler ise seviye tespit sınavı uygulanarak, kendilerine en uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Bale eğitimleri boyunca, başarılı öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tasdikli diploma verilmektedir. Diploma almaya hak kazanmış öğrenciler, çeşitli okul ve kurumlarda 'Usta Öğretici' olarak görev almaktadır. Bale kursumuzdan mezun olmuş birçok başarılı öğrencimiz tanınmış bale topluluklarında halen eğitmen ve dansçı olarak görev almaktadır. Nilay Bale Kursu, Sofya Ulusal Müzik Akademisi Bale Sanatları Bölümü'nün iş birliğiyle; uluslararası kabul gören profesyonel bale sistemi 'Vaganova Metodu' ile bale eğitimi de vermektedir.

Nilay Bale için yorumlar

  Henüz yorum yapılmadı.
  Loading...
  Zeytinlik Mah. Sporcu Sok. No:18/1
  Bakırköy
  İstanbul

  Bu okulda verilen diğer kurslar

  Bale derslerimiz 3 yaşından itibaren 'Mini Bale' sınıfımızla başlamaktadır. Çocukları erken yaşta sanatla tanıştırmak, dans ve müziğin masalsı ortamında baleyi sevdirmek, zihinsel ve bedensel becerilerini arttırmaktadır.

Hazırlık sınıflarına ise öğrenciler yaşına, işitsel ve bedensel gelişimlerine göre yerleştirilirler. Bu sınıflarımız Klasik Bale için teknik anlamda alt yapı oluşturmaktadır.

Teknik sınıflarımız ise çocuklarımızın bale disiplinine hazır olduğu ve minik balerinlerin genç balerinlere dönüşeceği bir süreçtir. Bu süreçte müziksel ve ritimsel duyum, koordinasyon yeteneği, grup bilinci ve artistik beceriler geliştirilir.
  Klasik Bale Kursu
  30 gün
  Bakırköy
  Günün yorucu temposundan kopup eğlenmek, mutlu olmak, özgür olmak ve enerjinize enerji katmak istiyorsanız haydi Street Jazz'a...

Hip-hop, Funk, R&B gibi hareketli dansların, güncel müzikler eşliğinde yapılan, 7 yaş ve üzeri gençlere yönelik bir programdır.
  Street Jazz Kursu
  30 gün
  Bakırköy