Sanat

Galata Sanat Merkezi

Beyoğlu, İstanbul

Galata Sanat Merkezi Hakkında

Galata Sanat Merkezi Beyoğlunun sembolü olan Galata Kulesinden ilhamını ve ismini almaktadır. Galata kulesine yürüme mesafesinde olan kurumumuz 20nin üzerinde kategoride sanatın her alanında faaliyet göstermektedir. Tecrübeli ve Dinamik eğitim kadromuzla her seviye ve yaşa uygun özel hazırlanmış kurslarımız kişiye özel hazırlanmaktadır. Taksim bölgesinde Gitar Kursu, Keman Kursu, Piyano Kursu, Müzik Kursları, Resim Kursu, Fotoğrafçılık Kursu, Tiyatro Kursu, Yaratıcı Yazarlık Kursu, Sinema Kursu, Diksiyon Kursu, Satranç Kursu, Dans Kursları ve Origami Kursu olmak üzere sanata ilgisi olan her bireye sanat sevgisini aşılamak mottosuyla hayatını sürdüren Galata Sanat Merkezi uzman kadrosuyla eğitim vermektedir. 2 Kattan oluşan sanat merkezimizde 6 derslik, dinlenme alanı ve üst katında kafetarya mevcuttur. Galata ve Haliç'i ayaklarınızın altına serecek sanat merkezimize tüm sanat severleri bekliyoruz.

Galata Sanat Merkezi için yorumlar

  Henüz yorum yapılmadı.
  Loading...
  Şahkulu Mah. İlk Belediye Cad. NO:12 Beyoğlu/İstanbul
  Beyoğlu
  İstanbul

  Bu okulda verilen diğer kurslar

  Bir çok müzik dalında aktif olarak kullanılan piyano her yaştan kişinin öğrenebileceği ve kendini geliştirebileceği bir enstrümandır. Galata Sanat bünyesinde verilecek Piyano Kursu eğitimi, öğretmenlerimiz tarafından birebir olarak gerçekleşecektir.

Piyano kursu özellikle çocuklar için özgüveni arttırması sanata bakışını ve yaratıcılığı geliştirmesi açısından son derece önemlidir. Piyano dersinin zeka gelişimine olan olumlu etkileri bilimsel çalışmalar ile ispatlanmıştır.

Eğitime katılmak için piyano sahibi olma zorunluluğu yoktur.Uygun olduğunuz her vakit Galata Sanat Merkezi'nde pratik yapabilirsiniz
  Piyano Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Saksafon, Soprano, Alto, Tenor, Bariton, Basson gibi türlere ayrılmaktadır. Saksafon solist bir enstrüman olmasının yanında Blues ve Jazz müzikte önemli bir işleve sahiptir.

Galata Sanat Saksafon kursu birebir ya da uygun koşullar sağlandığı halde grup dersleri olarak verilebilmektedir

İstanbul Galata Sanat Kursu her türlü enstruman eğitimi verdiği gibi saksafon kursunda da temel müzik eğitimi ve armoni bilgisi konusunda zengin içeriği ile kaliteli bir eğitim vermektedir.
  Saksafon Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Müziğin her alanında yer alan ve temel unsurlarından olan ritm, bateri kursunda tüm ayrıntılarıyla kişinin ritmik bilgisini ve enstrümantal repertuarını geliştirmesini sağlayan şekilde işlenmektedir.

Başlangıç veya ileri düzeyde verilebilen bateri eğitimi kişinin performansı ve yeteneği doğrultusunda yön verebileceği bir kurstur.

 Galata Sanat Merkezinde evde baterisi olmayan öğrenciler için kullanılabilecek uygun ekipmanlar mevcuttur.
  Bateri Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Keman Kursu, Galata Sanat Merkezinin deneyimli eğitmenleri tarafından grup ya da birebir olarak verilen bir eğitimdir.

Herhangi bir yaş sınırlaması olmayan keman kursu, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de oldukça faydalıdır. Birçok bilimsel araştırma keman eğitiminin zihinsel olarak insanı geliştirdiğini ve rahatlattığını ortaya koymaktadır.

Yaş ve seviye farketmeksizin herkesin katılabileceği Keman Kursu, seviyenize özel bir şekilde hazırlanacak program ile birebir ders şeklinde devam edecektir.
  Keman Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Japon kağıt katlayarak şekiller verme sanatı olan origami, klasik ve modern origami olarak kategorilendirilmektedir. Klasik origami kağıtların katlanmasıyla, modern origami ise kağıtları yapıştırarak ve keserek oluşturulan şekillendirmelerden oluşmaktadır.

Galata Sanat Merkezinde verilen Origami Kursu, alanında tecrübeli eğitmenler tarafından her seviyeye uygun şekilde hazırlanmaktadır. Birebir şekilde gerçekleşen Origami Eğitimi, yaş ve seviye farketmeksizin her bireyin katılabileceği şekilde verilmektedir. Origami sanatının her türlü teorik ve pratik bilgisini öğrenebileceğiniz Origami Kursu, bu sanatı keşfetmek isteyen herkes için Galata Sanat Merkezinde verilmektedir.
  Origami Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Temel Resim Kursu; yeteneğim yok, çöp adam bile çizemem diye yola çıkıp, nice ressamlar yetiştiren, resim yapmanın temelini ve doğru teknikleri öğreten birebir özel derslerdir. Galata Sanat Merkezi, doğru bir eğitim ile resim yapmayı öğreteceği iddiasıyla, tecrübeli eğitmenleriyle uzun yıllardır ressamlar yetiştirmektedir.

Obje, kara kalem ve desen çizimleriyle başlayan Resim Kursu, perspektif ve kompozisyon çalışmaları ardından natürmort ve sulu boya ile eğitimi ilerletmektedir. Öğrencilerin seviyesine göre özel hazırlanan programlar, hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacaktır.
  Temel Resim Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  1 Ay sürecek Konservatuvara Hazırlık Kursu, müzik yapmayı tutkusu haline getirmek isteyen yaş ve seviye farketmeksizin her bireyin katılabileceği eğitim programıdır. Her hafta 2 saat, toplam 8 saat ve 4 hafta sürecek olan Konservatuvara Hazırlık kursu, Galata Sanat Merkezinin tecrübeli eğitmenleri tarafından sizin seviyenize uygun şekilde verilecektir.

Konservatuvara hazırlık kursunun eğitim ve müfredatı öğrencilerin girmek istediği bölümlere göre özel olarak hazırlanacaktır. Yenilenen müfredat ve sistemlere takip eden Galata Sanat Merkezi, her yıl birçok öğrenciyi başarıyla sınavlara hazırlamakta ve müzik öğretmenliği, güzel sanatlar lisesi, askeri bando-mızıka bölümü, devlet konservatuvarları bölümlerinden istenilen bölüme göre özel eğitim verilmektedir.
  Konservatuvara Hazırlık Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Klarnet kursu, birebir özel ders olarak Galata Sanat'ın tecrübeli eğitmenleri tarafından öğrencinin seviyesine uygun şekilde verilecektir. Temel nota eğitimi, akademik müfredata uygun işleyiş ve armoni bilgisine sahip olacağınız Klarnet Kursunda klarnete dair tüm bilgileri edineceksiniz. Klarnetin tutuşundan, nasıl temizlendiğine dair tüm detaylar kursumuzda öğretilecektir.

Her yaş ve seviyeye uygun Klarnet Kursu, üfleme teknikleri, ses çalışmaları, nota okuma teknikleri, diyafram eğitimi seviyenize uygun şekilde verilip, Klarneti ayrıntılarıyla öğretecektir.
  Klarnet Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Gitar çalmayı alışkanlık haline getiren ancak sürekli hatalar yapan ve kendini gitar çalma konusunda geliştiremeyen kişiler için Galata Sanat Merkezi tarafından hazırlanan gitar kursları, gitar meraklılarını ve amatör müzisyenleri bekliyor. İstanbul içerisinde gerçekleşecek olan gitar kursumuzda, Haliç’in eşsiz manzarasını seyredebilir, kitabınızı okuyabilir ve arkadaşlarınız ile gitar çalma pratikleri yapabilirsiniz. Galata Sanat’ın pratik, uygulamalı ve teorik eğitimler sayesinde gitar çalmanın en ince detaylarını öğreneceksiniz.

 Gitar kursu; akustik gitar, klasik gitar, elektro gitar, bass gitar gibi gitar türlerinde, istediğiniz tür ve seviyenize göre özel eğitim programıdır.
  Gitar Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Bağlama Kursu, geleneksel Türk Halk Müziği çalgısı olan bağlamayı, tanımak, çalma tekniklerini öğretmek ve bağlamayı sevdirmek amacıyla kişinin seviyesine özel verilen birebir eğitim programıdır. Galata Sanat Merkezi'nin tecrübeli eğitmenleri tarafından hazırlanan eğitimler, bağlama ile ilgili tüm bilgileri öğrenmenizi sağlayacaktır.

Bağlama eğitimi, temel nota bilgisi ile başlayıp, solfej çalışması, bağlama çalım teknikleri ve repertuar çalışmaları ile devam edecektir. Temel seviyeden ileri seviyeye kadar ilerleyebileceğiniz kursumuzda, eğitimler seviye tespitinizden sonra kişiye özel birebir gerçekleşecektir.
  Bağlama Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Diksiyon Kursu, dili doğru bir şekilde kullanarak, etkileyici ve düzgün bir konuşma dili ile konuşmanın öğretildiği bir eğitim programıdır. Sosyal ve iş hayatında akışkan, düzgün ve etkileyici konuşmak büyük önem taşımaktadır. Doğru ses tonu, dili doğru kullanmak, ağızdan çıkan sesleri kontrol ederek konuşmak diksiyon dersinin temellerini oluşturmaktadır. Teorik ve pratik uygulamaların olduğu Diksiyon Kursu tecrübeli eğitmenlerimiz rehberliğinde gerçekleşecektir.

Temel Diksiyon Kursu ile hitabetini geliştirmek isteyen her birey, konuşmacılar, öğretmenler, kariyerini geliştirmek isteyenler gibi birçok alan için uygundur. Diksiyon eğitimi doğrultusunda doğru ve kurallı konuşup kendini rahat ifade edecek, özgüveninizi arttırıp kendinizi dinlettirme performansınızı arttıracaksınız.
  Temel Diksiyon Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Sinema Kursu, dünya genelinde önemli yere sahip sanat dallarından bir tanesidir. Güzel Sanatların 6 dalının yanında 7. sanat dalı olarak da bilinmektedir. İnsan hayatında önemli bir yere sahip Sinema Sanatı, günümüzde önemini hala korumakta ve gelişmeye devam etmektedir. Yaş ve cinsiyet farketmeksizin toplumun her bireyinin icra edebileceği sinema sanatı, Galata Sanat Merkezi uzman kadrosu tarafından, Temel Sinema Kursu ile katılımcılara öğretilecektir.

Temel Sinema Kursu, senaryo, ses, ışık, kamera kullanımı gibi sinemaya dair temel bilgileri öğretmeyi hedeflemektedir. Sinemanın tarihinden başlayıp, modern sinema tekniklerine kadar kapsamlı kursumuz, yaş ve seviye farketmeksizin her birey katılabilmektedir.
  Temel Sinema Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Satranç Kursu, öğretici ve eğlenceli bir oyun olan Satranç oyununu tüm detaylarıyla öğrenebileceğiniz eğitim programıdır. Tarihi çok eskiye dayanan satranç oyunu, beyin gelişiminin yanı sıra özellikle küçük yaştaki çocukların zeka gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Her yaş ve seviyedeki bireyin katılabileceği Satranç Kursumuz, tecrübeli eğitmenlerimiz rehberliğinde gerçekleşecektir.

Satranç eğitimi boyunca, zihin jimnastiği, strateji belirleme, zamanı doğru kullanma, öngörü sahibi olma gibi bir çok konuda kendini geliştirme fırsatı bulacaksınız. Satranç Dersi, her seviye ve yaş için uygun olup, size özel hazırlanan programlar ile işlenecektir.
  Temel Satranç Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Çello Kursu, yediden yetmişe her bireyin katılabileceği, otururken iki bacak arasına sıkıştırılıp tek el ile uygun notalara basılan, telli bir enstrüman öğrenimini amaçlayan eğitimdir. Fiziksel bir rahatsızlığı bulunmayan herkes çello dersi alabilir, bu alanda kendisini geliştirerek zamanla bir çellist haline gelebilir. Erişkin ve genç öğrencilere hitap eden çello kursunda öğrenilen enstrüman tutuşu, beden duruşu ve arşe egzersizleri ile birkaç ayda temel seviyedeki tüm melodilere hakim olup, çello çalmaya başlayabilirsiniz.

Çello çalgısı, insan sesine en yakın bir müzik aletidir. Çello, melodi tutkunu kişiler için keyifle çalınabilecek en farklı müzik alternatiflerindendir. Çello kursu Galata Sanat Merkezinin eğitmenleri tarafından birebir dersler olarak verilecektir.
  Başlangıç Çello Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Müzikal Tiyatro Kursu, 3 ana başlıktan oluşan, müzik, tiyatro ve dans birleşimini içeren bir eğitimdir. Müzikal tiyatro eğitimi boyunca derslerde üç ana başlığı destekleyen teorik ve uygulamalı eğitimler verilir. Tiyatro eğitimleri, sahne çalışmaları ile başlatılır ve temel oyunculuk, doğaçlama, ses, beden, vücut dili dersleri ile devam eder. İlerleyen dönemlerde ise monolog çalışmalar üzerine müzikal eserlerin seslendirilmesi sağlanır. Oyunculuk ve tiyatrallık kavramını ön plana çıkaran çalışmaların öğrenilmesine olanak tanıyan kursumuz, Tiyatro Tarihi üzerine detaylı teorik eğitimler de verecektir.

Tiyatronun müzikal bölümü, Vokal / Şan, Müzikal Şarkıcılığı, Duyum, Ritm Müzik teorisi gibi dersleri kapsayacaktır. Müzikal tiyatro dersi, öğrencilerin sesini, nefesini ve bedenini daha etkin bir şekilde tanıması ve kullanması, farkındalığını artırması, şarkı söyleme alışkanlığı kazanması için gerçekleştirilir. Ayrıca, Müzikal Tiyatro Kursumuz içerisinde dans dersleri de verilecektir.
  Müzikal Tiyatro Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Yaratıcı drama kursu, belirlenen bir grup veya insan topluluğunun ve hayat tecrübelerinden başlayan belirli bir hedefi içeren ya da net olan bir fikrin doğaçlama olarak sunulup rol yapma yeteneğinden faydalanılarak sahnede canlandırılmasını anlatan eğitim kurslarıdır. Gündelik hayatımızda değişime uğrayan ve sürekli gelişme kateden drama sanat kursları, ağır ve stresli yaşayan bireylerin yaşam koşullarından bir anlık da olsa kaçması için de tercih edilir. Birçok insanın sanatı kullanarak günlük stresten ve şehrin gürültüsünden uzaklaşıp rahatladığı bilinir.

Yaratıcı drama kurslarında, fikirlerin doğaçlama spontane şekilde gerçekleşip, seyirciye yansıtılmasına önem verilir. Kursumuzun canlandırma ve doğaçlama kısımları bir eğitmenin desteği ile yürütülmektedir.
  Temel Yaratıcı Drama Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Yaratıcı Yazarlık Kursu, yazı yazmanın zorluklarını aşıp, etkili bir yazar olmanın püf noktalarını yazı yazma meraklılarına aktaran aktivitelerin öğrenilmesidir. Yaratıcı bir yazar olmanın temellerinin atıldığı kursumuza, yazmak için zihnini doğru kullanamayan ve eksik noktalarının olduğunu düşünen herkes katılabilir. Kursumuza yazı yazmaya yeni başlayanlar ve deneyimli yazarlar bilgisini pekiştirmek için başvurabilir.

Kursumuzda verilen eğitimler, kişinin zihninden geçenleri kağıda aktarması ve hayal gücünü kullanması ortaya çok kaliteli yazıların çıkmasını sağlar. Kapsamlı eğitimlerimiz sayesinde, yazarlık için gerekli olan becerileri kazanabilir ve gerekli çalışmaları yaparak donanımlı bir yazar olabilirsiniz. Siz de eğer, başladığınız yazıların devamını getiremiyorsanız, yazdığınız yazıların kalitesinin düşük olduğunu düşünüyorsanız yaratıcı yazarlık kursumuza şimdi kaydınızı yaptırabilirsiniz.
  Temel Yaratıcı Yazarlık Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Trompet Kursu, seviyenize uygun hazırlanmış eğitim programı dahilinde birebir özel ders olarak verilecektir. Trompetin temelinden başlayıp, çalma teknikleriyle ilgili detaylı eğitim alabileceğiniz Trompet Kursu, Galata Sanat Merkezinin tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecektir. Trompet Kursu, haftada 2 saat, 4 hafta boyunca toplamda 8 saat olarak gerçekleşecektir.

Trompet Eğitimi, temel nota eğitimi ile başlayıp, üfleme teknikleri, parmak egzersizleri, diyafram ile nefesi doğru kullanma teknikleri ile trompete dair tüm bilgileri içermektedir. Seviye tespitinizden sonra, kursumuz size özel olarak hazırlanan eğitim programıyla devam edecektir.
  Başlangıç Trompet Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Darbuka Kursu, birebir özel dersler olarak Galata Sanat Merkezinin tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecektir. Kültürümüzde büyük bir yeri olan darbuka, ritim duygusunun gelişmesi ve pratik kazanılarak, doğru bir eğitim sonucunda başarılı bir şekilde çalacağınız bir enstrümandır. Darbuka sayesinde eğlenceli ve faydalı bir hobi edineceksiniz.

Darbuka eğitimi, temel nota eğitimi ile başlayıp, oturuş ve pozisyon çalışmaları, el ve ayak egzersizleri, ritim ve repertuar çalışması ile devam edecektir. Seviye tespitinizden sonra, size özel hazırlanmış eğitimi programı, birebir bir şekilde Darbuka Kursumuzda gerçekleşecektir. Kursumuza her seviye ve yaştaki bireyler katılabilmektedir.
  Başlangıç Darbuka Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Ukelele kursu, her seviye ve yaştaki bireyin katılabileceği, seviyenize göre birebir özel dersler ile işlenmektedir. Galata Sanat Merkezinin tecrübeli eğitmenleri eşliğinde, ukeleleye dair tüm bilgileri temelden teorik ve pratik uygulamalar ile öğreneceksiniz. Seviye tespitinizden sonra size uygun kurs programı ile devam edecektir.

Ukelele eğitimi, temel nota bilgisi ile başlamaktadır. Seviyenize göre parmak egzersizleri, oturuş pozisyonları, solfej, ritim, armoni ve kulak eğitimleri ile devam edecektir. Ukelele kursumuzun içeriği, her seviyedeki bireylere uygun şekilde hazırlanmış olup, kurs bitiminde enstrümanı rahatlıkla çalabilecek seviyeye gelmenizi hedeflemektedir.
  Başlangıç Ukelele Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Kanun Kursu, her seviye ve yaştaki bireyin katılabileceği, birebir özel dersler olarak işlenecek olan eğitim programıdır. Tarihi 10. yüzyıla dayanan kanun çalgısı, Türk sanat müziğinde sıkça kullanılmaktadır. Başlangıç kanun kursumuz ile kanun çalgısını rahatlıkla çalabileceğiniz seviyedeki eğitimi almanız hedeflenmektedir.Kursumuz Galata Sanat Merkezinin tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecektir.

Kanun Eğitimi, temel nota bilgisi ile başlayıp, oturuş pozisyonları, akord becerisi, mızrap egzersizleri ve çeşitli repertuar çalışmaları ile devam edecektir. Seviyenizin tespitinden sonra, kursun içeriği seviyenize özel olarak hazırlanacaktır.
  Başlangıç Kanun Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Şan Eğitimi, yaş ve seviye farketmeksizin her bireyin katılabileceği kapsamlı eğitim programıdır. Galata Sanat Merkezini tecrübeli öğretmenleri ile birebir özel ders şeklinde gerçekleşecek Şan Dersi, ses eğitimi egzersizleri ve şan tekniklerini ayrıntılı bir şekilde katılımcılara öğretmeyi hedeflemektedir. Dersin sonunda sesi en doğru şekilde kullanmayı öğreneceksiniz.

Şan Dersi, ses ve nefes kontrolü, doğru nefes kullanımı, diksiyon, diyafram egzersizleri gibi Şan ve Doğru şarkı söyleme konularını kapsayan detaylı bir eğitim programıdır. Seviye tespitiniz yapıldıktan sonra, size özel olarak hazırlanmış eğitim programı birebir olarak gerçekleşecektir.
  Başlangıç Şan Eğitimi
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Yan Flüt Kursu, her seviye ve yaştaki bireyin katılabileceği birebir özel ders şeklinde işlenen 1 aylık eğitim programıdır. Toplamda 8 saat, haftada 2 saat sürecek olan Flüt Kursu, Galata Sanat Merkezinin tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecektir. Seviyenizin tespitinden sonra size özel olarak hazırlanmış eğitim programı ile flüte dair teorik ve pratik tüm bilgileri edinebileceksiniz.

Flüt Dersi, temel nota eğitimi ile başlayıp, doğru nefes alma, ses ve nefes kontrolü, parmak egzersizleri, diyafram egzersizleri ile devam edip, repertuar çalışmaları ile son bulacaktır. Flüt kursunun amacı başarılı bir şekilde flüt enstrümanınızı kullanacak seviye gelmenizi sağlamaktadır.
  Başlangıç Yan Flüt Kursu
  460 ₺
  30 gün
  Beyoğlu