Sanat

Atölye Etiler

Beşiktaş, İstanbul

Atölye Etiler Hakkında

Tarihi 2001 yılına dayınan Atölye Etilerin hikayesi, 2014 yılında Figen Tekkol'un Atölye Etiler markasını yaratması ile devam etti. Her yaştaki bireyin ahşap, seramik, porselen, çini, takı , cam boncuk, kuyumculuk, yağlı boya resimleri atölyelerine katılım göstermesiyle geniş bir portföye sahip olmuştur. Hobi hayattır sloganı ile bütünleşen Atölye Etiler, insanların kişisel gelişimlerine destek olan, ruhuna dokunan, kendilerini keşfetmelerini sağlayan birçok atölye çalışması yürütmektedir. Atölye çalışmalarını gerçekleştirirken; kadın emekçilerini maddi ve manevi destekleyerek kendilerine yeni alanlar yaratmalarına katkı sağlayan ve Türkiye genelinde buna liderlik etmek isteyen öncü firmalardandır. Etiler Mahallesi, Bıyık Mehmet Efendi Sokak'ta ikamet eden Atölye Etiler; seramik atölyesi, resim atölyesi, çini atölyesi, akademiye hazırlık kursları, çocuklar için resim dersi, çocuklar için çini dersi, çocuklar için seramik kursu, çocuklar için sanatsal yaz okulu ve heykel atölyesi gibi içerisinde sanat olan birçok atölye ve kursa ev sahipliği yapmaktadır.

Atölye Etiler için yorumlar

  Henüz yorum yapılmadı.
  Loading...
  Etiler Mah. Bıyıklı Mehmet Efendi Sok. Yavuz Apt. No:10/
  Beşiktaş
  İstanbul

  Bu okulda verilen diğer kurslar

  Çocuklar için çini atölyesi, erken yaşta sanat alanındaki potansiyel, ilgi ve yetenekleri ortaya çıkarmak amacıyla planlanmış eğitim programıdır. Teorik ve pratik bilgiler eşliğinde, çocukların özgüven duygularını kuvvetlendirmek, yaratıcılıklarını arttırmak, sanata dair bakış açısı kazanmaları hedeflenmektedir.

Atölye Etiler'in tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecek çini kursu, Sır altı boyama teknikleri ile renk ve su bazlı boyaları kullanarak sır altı ham malzemeleri tercih edilerek atölye çalışmaları ile başlamaktadır. Kullanımı çocuklara göre olan su bazlı boyalar ile boyama işleminden sonra oluşturulan objeler fırın aşamasıyla birlikte hazır hale gelmektedir. Çocuklarımız kendi yaratıcıklarıyla tasarladıkları çiniler ile birlikte atölyemizden ayrılabilecektir.
  Çocuklar İçin Çini Atölyesi
  375 ₺
  2 saat
  Beşiktaş
  Seramik atölyesi, rutinleşmiş şehir keşmekeşine ara verip, çamurun rahatlatıcı dünyasıyla tanışacağınız 4 haftalık bir atölye programıdır. Seramik kursumuz Atölye Etiler'in tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecektir.

Eğitim boyunca kendi tasarımlarınızı taşıyan objeleri çamur ile hazırlayacaksınız. Sırlama aşamasından sonra seramik fırınına giren seramikler, sizin hayal gücünüzü yansıtan boyama çalışmasından sonra son halini alacaktır. Atölye Etiler'in keyifli ortamındaki seramik kursları 4 haftalık dönemsel eğitimlerdir.
  Yetişkin Seramik Atölyesi
  450 ₺
  30 gün
  Beşiktaş
  Resim atölyesi, resmin büyülü dünyasında kendinizi özgür hissetmenizi sağlayacak sanat programıdır. Resim sanatı, yaşama farklı bir açıdan bakmayı, yaşamı solumamızı ve yaşantımızdaki renkleri bize gösteren bir sanat dalıdır. Bakış açısı kazandırmayı, görmeyi, duymayı, cesaretle adım atmayı, hatalarımızı düzeltme şansımız olduğunu gösterecek olan Resim Atölyemiz, Etiler Mahallesindeki atölyemizde gerçekleşecektir.

Resim atölyemize, seviye ve yaş farketmeksizin katılım gösterebileceğiniz, 4 haftalık bir eğitim programıdır. Atölye Etiler'in tecrübeli eğitmenlerinin rehberlik edeceği resim kursu, teorik bilgiler ve pratik uygulamalar ile resim sanatına dair temel bilgileri öğretmeyi hedeflemektedir.
  Resim Atölyesi
  475 ₺
  30 gün
  Beşiktaş
  Çocuklara resim atölyesi, 5-15 yaş arası çocukların yaratıcılıklarını temel teorik ve teknik bilgilerle harmanlayarak, kendilerine ait çalışmaları ortaya çıkarabilmesini sağlayan eğitim programıdır. Uzman hocalarımız rehberliğinde, teorik bilgiler ve pratik uygulamalar eşliğinde seviye farketmeksizin her çocuğa resim sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleşmektedir.

Çocukların gelişmesinde serbest düşüne akışının gerçekleştiği aktiviteler oldukça önemlidir. Resim kursumuz, çocuklarımızın sanata olan ilgisini ve yeteneğini keşfedeceği serbest düşünce akışı etkinliğidir. Resim sanatı, çocuklarda yaratıcılığın ve hayal gücünün gelişmesine fayda sağlamaktadır. 4 haftalık resim kursumuzda, çocuklarımızın içindeki sanatçıyı ortaya çıkartabileceği kapsamlı bir eğitim programıdır.
  Çocuklara Resim Atölyesi
  490 ₺
  2 saat
  Beşiktaş
  Çocuklara Seramik Atölyesi, 5-15 yaş arası çocukların çamur ile tanışıp, seramiğe dair tüm temel bilgi ve uygulamaları öğrenmesini amaçlayan eğitim programıdır. Seramik sanatı, çocukların sanata bakış açısı kazandırmak, yaratıcılığını arttırmak, hayal gücünü geliştirmek, özgüven arttırmak gibi bir çok konuda fayda sağlamaktadır.

Seramiğin temel bilgilerini kapsayan seramik kursumuz, seramiğe şekil verme, sır işlemi, boyama işlemi, fırınlama işlemi gibi temel teorik bilgiler ve pratik uygulamalardan oluşmaktadır. 4 haftalık eğitim boyunca her hafta 3 saat sürecek olan seramik kursumuz, Atölye Bebek bünyesindeki tecrübeli eğitmenler rehberliğinde gerçekleşecektir.
  Çocuklara Seramik Atölyesi
  450 ₺
  30 gün
  Beşiktaş
  Çini atölyesi, Geleneksel Türk sanatlarından en popüler olan çini sanatının temelini öğreneceğiniz kurs programıdır. Geleneksel çizgisinin yanına, modern resim sanatının yorumlamasını katacağımız çini kursumuz, sır altı boyama teknikleri ve özel su bazlı boyalar ile devam edecektir. Ham objeler üzerine uygulayacağımız tahrir ve motif boyama işlemlerinden sonra, sırlama işlemi için fırın kullanılacaktır. Fırının ardından kullanıma hazır hale gelen çiniler, süsleme işlemleri bittikten sonra son halini alacaktır.

Atölye Etiler'in tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecek Çini Atölyemiz 4 hafta boyunca devam edecektir. Seviye farketmeksizin her bireyin katılabileceği çini atölyesi, teknik bilgilerin aktarımı ile geleneksel çini sanatının modern ve özgün çalışmalar olarak yorumlanmasını amaçlamaktadır.
  Çini Atölyesi
  375 ₺
  30 gün
  Beşiktaş