Sanat

Artıkare Sanat Merkezi

Beyoğlu, İstanbul

Artıkare Sanat Merkezi Hakkında

Artıkare Sanat Merkezi, 2008 yılında Filiz Kiprik tarafından kurulmuş, her yaş grubuna yönelik sanat eğitimi dersleri vermiş, birçok sergi, çalıştay ve organizasyona imzasını atmıştır. Artıkare Sanat Merkezi, Beyoğlu’ndaki yeni yerinde katılımcıları ve çalışanları ile beraber sanatın evrenselliğini birleştirici ve dönüştürücü gücünü ön plana almıştır. Kültürel ve sosyal anlamda var olan çeşitliliği elinden geldiğince bu çatı altına buluşturmaktadır. Resim sanatının çeşitli bilim ve sanat disiplinleriyle etkileşimini artırmaktadır. Bu yönde ilerleyen çalışmalara ve sanatçılara destek vermektedir. İstanbul’daki yeni yerinde, bünyesine bir de Sanat Galerisi ekleyen kuruluş, değişim hızına neredeyse yetişemediğimiz dünyamız da sanatsal üretim yoluyla söyleyecek yeni sözü olanlarla konuşarak, tartışarak, üreterek ve paylaşarak ilerlemektedir. Sanat Eğitimin de müfredattan daha fazla Usta-Çırak ilişkisini önemseyerek kıymetli eğitimciler ve ustalar aracılığıyla ilgili birçok disipline yönelik dersler verilmektedir. Bunun yanısıra, atölyeler, seminerler ve etkinlikler düzenlenmektedir. Ulusal ve uluslararası organizasyonlara imzasını atmaktadır. Çağdaş bir sanat merkezi olarak, yolu sanattan geçen değerli sanatsever dostlarımızı Artıkare Sanat Merkezi ‘ne bekliyoruz.

Artıkare Sanat Merkezi için yorumlar

  • Previous
  • 1(current)
  • Next
  Loading...
  Hüseyinağa Mahallesi, Balo Sokak, NO:33/3 TAKSİM/BEYOĞLU/İSTANBUL
  Beyoğlu
  İstanbul

  Bu okulda verilen diğer kurslar

  Suluboya atölyesi, Filiz Kiprik rehberliğinde gerçekleşecek, 3 saat süren bir atölyedir. Suluboya tekniği ile ilgili kavramların sanatsal yaklaşımlarının öğretilerek, uygulamalarının yaptırıldığı, katılımcının yaratıcılığının yansıdıgı suluboya resimlerinin yapıldığı özgün eğitim alanlarıdur.

 Sanat odaklı bu aktiviteyle, stresten uzaklaşıp birlikte öğretici ve keyifli zaman geçirmek için hepinizi Artıkare Sanat Merkez'ine bekliyoruz.
  Suluboya Atolyesi
  100 ₺
  2 saat
  Beyoğlu
  Heykel atölyesi, her pazartesi 14.00-17.00 veya 19.00-22.00 seanslarında Nesrin İçen rehberliğinde gerçekleşmektedir. Seviye ve bilgi farketmeksizin, 15 yaş üzeri her bireyin katılacağı atölyemizde kilin rahatlatıcı terapi etkisiyle tanışacaksınız. Taksim'de bulunan Artıkare Sanat Merkezinin ev sahipliği yapacağı etkinlik 3 saat sürecek olup, tecrübeli eğitmenimizin birebir destek verecektir.

Heykel Workshop önce kil ile tanışıp neler yapacağımızı kavramakla başlayacak, 3 boyutun cazibesi ve kilin rahatlatıcı terapisini keşfetmenizle devam edecektir. Modelaj teknikleriyle kili nasıl istediğiniz objenin şekline getirip, oluşturduğumuz heykelin kalıbını alıp alçı dökümünden sonra boyama işlemine geçeceğiz. Daha önce resim ya da heykel yapmış olmanızın gerekmediği heykel atölyesinde, elinizden çıkmıs heykel objesi ile atölyemizden ayrılabileceksiniz.
  Heykel Workshop
  150 ₺
  3 saat
  Beyoğlu
  Taş Boyama Atölyesi, 3 saatlik bir periyot içerisinde, Filiz Kiprik rehberliğinde gerçekleşecektir. Seviye farketmeksizin 12 yaş üzeri her bireyin katılabileceği workshop, taşların büyülü enerjisini keşfetmenizi sağlayacak.

Oldukça popüler ve eğlenceli olan taş boyama workshopu İstanbul'un göbeğinde Taksim lokasyonunda, stresten uzaklaşmak ve yaratıcılığınızı göstermek için birebir.

Atölyemizdeki etkinlikten sonra dilediğiniz zaman da devam ettirebileceğiniz bu atölyemizin sonunda verniklenmiş ve parlayan 2 adet taş ile atölyemizden ayrılacaksınız.
  Taş Boyama Workshop
  100 ₺
  2 saat
  Beyoğlu
  Karakalem Peyzaj Atölyesi temel çizim tekniklerini öğrenerek, manzara resimleri yapacağınız keyifli bir atölyedir. 3 saat süren atölyemiz, Taksim lokasyonundaki Artıkare Sanat Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Karakalem atölyesi hiç resim yapmamış bireyler için de uygun olan bir atölyedir. Tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından temel bilgilerin verileceği ve resim yapma tekniklerinin teorik ve pratik bir şekilde gösterileceği atölyemiz, birebir veya grup şeklinde olarak gerçekleşecektir. Resim sanatının huzur verici ve eğlenceli dünyasıyla tanışmak isteyen, seviye farketmeksizin tüm sanat severleri atölyemize bekliyoruz.
  Karakalem Peyzaj Atölyesi
  100 ₺
  3 saat
  Beyoğlu
  Heykel kursu, profesyonel heykel eğitmeni Nesrin İçen rehberliğinde gerçekleşmektedir. Başlangıç seviyesinden, ileri seviyeye kadar her bireyin katılabileceği eğitim programı 1 aylık periyotlar halinde devam edecektir. 15 yaş üzeri katılımcılara heykel eğitmenimiz birebir rehberlik edecektir.

1 Ay süren kapsamlı kurs boyunca, kil hamuruyla neler yapacağınızı detaylı olarak öğreneceksiniz. Hamura şekil verme konusunda yaratıcılığınız doğrultusunda özgürce çalışabileceksiniz. Şekil verilen kil hamurunu kalıplara döküp, alçı ile son haline getireceğiz. Fırınlanma ve boyama işleminin ardından heykel yapmaya dair tüm bilgileri teorik ve pratik olarak Taksim Artıkare Sanat Merkezi'nde öğreneceksiniz.
  Heykel Kursu Beyoğlu
  550 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Resim Kursu, 1 aylık kapsamlı eğitim programıdır. Resim sanatına dair teorik ve pratik bilgilerin yer alacağı kapsamlı kurs programı, tecrübeli eğitmen rehberliğinde gerçekleşecektir. Güzel Sanatlar Üniversiteleri'nin gerekli bölümlerinden mezun eğitmenlerimiz, seviye farketmeksizin tüm katılımcılara birebir rehberlik edecektir.

Kurs süresince gerekli malzemeleri tanımak, teknikleri öğrenmek, suluboya - karakalem gibi kategorilerde çalışmalar yapılacaktır. Başlangıç seviyesinden, ileri seviyeye kadar gerekli tüm bilgi ve birikim katılımcılara aktarılacaktır.
  Resim Kursu Beyoğlu
  500 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Nefes, meditasyon ve her seviyeye uygun yoga derslerimiz devam ediyor. Daha önce yogayı denemiş veya deneyimlememiş olman farketmiyor, Yoga Derslerine herkes katılabilmektedir. Seanslarımız 5 kişi sayısı ile sınırlıdır. Matınızı alın gelin, birlikte hareket edip birlikte deneyimleyelim.

Ruhunuzu dinlendirecek yoga dersinde, tecrübeli eğitmenimiz katılımcılara rehberlik edecektir. Keyifli sanat atölyemizde yoganın ruhunu keşfedip, beraber bu zamanı bir sanat merkezinde paylaşalım, çünkü yoga birleştirir!
  Yoga Dersi Beyoğlu
  350 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Mandala Atölyesi, her hafta salı günleri tecrübeli eğitmen rehberliğinde gerçekleşecektir. Bu atölyede hem Mandalanın ne olduğunu, felsefedeki yerini, hayata adaptasyonunu ve çizim tekniklerini öğreneceğiz. Hem de hocamınızın rehberliğinde ilk çizimlerimizi gerçekleştireceğiz. Mandala çizmek için resim yeteneğine gerek yoktur. Güzel niyeti olan, renkler ve figürlerle dans ettiğimiz bu yoğun meditasyon tekniğini hayatına adapte etmek isteyen herkes katılabilir. Malzemeler atölyemiz tarafımızdan karşılanacaktır.
  Mandala Atölyesi Beyoğlu
  100 ₺
  1 saat
  Beyoğlu
  Mandala Kursu, 1 ay boyunca devam edecek kapsamlı eğitim programıdır. Temel çizimle başlattığımız atölyemizde; Mandala kavramının içine yoğun bir şekilde girdiğimiz, yepyeni boyalar malzemeler ve çizim teknikleri öğreneceğimiz bir yolculuk olacak. Seviye ve yaş farketmeksizin her birey mandala kursuna katılabilmektedir.
  Mandala Kursu Beyoğlu
  350 ₺
  30 gün
  Beyoğlu