Seramik Kursları

Seramiğin Büyüsünü Keşfet

Galata’da gerçekleştirdiğimiz workshoplarımız tüm hızıyla devam ediyor. Hafta sonunuzda çamurla tanışmanız için muhteşem bir eğitim sizlerle. Kendi ürünlerinizi tasarlayarak yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz. İsterseniz sevdiklerinize sunumlarınızı kendi tabağınızla yapabilir, isterseniz güzel duvarlarınıza asarak renklendirebilirsiniz. Workshopumuz 2 saat sürüyor ve bu süreçte her hafta değişen konularımızla tabak, bardak, saksı, heykel, maske, bonibon kase ve boyamalarını öğrenip kendi ürettiğiniz tasarım objeleriniz ile workshopu tamamlayacaksınız.
Seramik Workshop Taksim
150 ₺
2 saat
Beyoğlu
Seramik, kil hamurunun işlemden geçmesi ve fırınlanmasıyla ortaya çıkan dayanlı ve doğal bir üründür.

 Seramik tornası, seramik hamura istediğiniz şekli vermebilmenizi sağlayan makinedir. Seramik sanatçısı eğitmenimiz tarafından torna'nın tüm kullanım detayları uygulamalı bir şekilde gösterilecektir. 

 Evinizde, iş yerinizde veya günlük hayatınızda ihtiyacınız olan veya kendiniz yaratmak istediğiniz her türlü objeyi seçip, atölyemizde keyifle hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
Torna Atölyesi
200 ₺
2 saat
Beşiktaş
 İş stresinden uzaklaşmak, kendine zaman ayırmak, yaratıcılığını geliştirmek isteyen herkesi Seramik Sanatçısı eğitmenlerimiz tarafından gerçekleşen workshoplarımıza bekliyoruz.

Seramik atölyemizde kendi hayal gücünüzle tasarladığınız objeleri önce fırınlıyor, daha sonra istediğiniz şekilde boyayabiliyorsunuz. Tam donanımlı atölyemizde, gerekli tüm ekipmanlar mevcuttur.

Atölye Bebek'in geniş bahçesi ve ferah workshop alanında gerçekleşecek atölyemizde, kendi tasarlayıp ortaya çıkardığınız seramik eserleri ile birlikte atölyemizden ayrılabileceksiniz.
Seramik Atölyesi
200 ₺
4 saat
Beşiktaş
 Günlük rutinden uzaklaşıp, toprağın vücudunuzdan negatif enerjiyi aldığını hissedeceksiniz!

Temel şekillendirme yöntemleri ile başlayan eğitimlerimize katılmak için bilgili ya da yetenekli olmanız şart değil. Seramiğe karşı heyecan duyan herkes katılabilir, kendi seramik tasarımlarını hayata geçirebilir.
Yetişkin Seramik Workshop
150 ₺
3 saat
Bahçelievler
Asl Ertürk Meb Onaylı Seramik kursu yetişkinler için planlanmış eğitim programıdır. Eğitimi alan kursiyerlerimiz, sıfırdan başlayarak kademeli bir şekilde çizim teknikleri, seramik şekillendirme methodları, kalıp hazırlama bilgisi, sırlama, sır hazırlama, fırın doldurma ve toerik bilgilerin yer aldığı profesyonel ve kapsamlı bir sertifika programından geçmektedirler. Bu programın sonucunda Meb Onaylı Sertifika sahibi olmaya hak kazanacaklardır.

Meb onaylı 9 aylık eğitim programıyla sertifika alabilme imkanı sağlayan programa öğrenciler aylık olarak da katılabilmektedir.
Sertifikalı Seramik Kursu
550 ₺
30 gün
Maltepe
Seramik atölyesi, rutinleşmiş şehir keşmekeşine ara verip, çamurun rahatlatıcı dünyasıyla tanışacağınız 4 haftalık bir atölye programıdır. Seramik kursumuz Atölye Etiler'in tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecektir.

Eğitim boyunca kendi tasarımlarınızı taşıyan objeleri çamur ile hazırlayacaksınız. Sırlama aşamasından sonra seramik fırınına giren seramikler, sizin hayal gücünüzü yansıtan boyama çalışmasından sonra son halini alacaktır. Atölye Etiler'in keyifli ortamındaki seramik kursları 4 haftalık dönemsel eğitimlerdir.
Yetişkin Seramik Atölyesi
450 ₺
30 gün
Beşiktaş
Seramik Atölyesi, birçok kişinin kafa dağıtmak ve yeni bir beceri kazanmak için gittiği, günümüzde oldukça sık tercih edilen sanat atölyesidir. Atölyenin seansları haftalık 1 sefer olması ile de vakit ayırma konusunda sıkıntı yaratmamaktadır.

Haftada 1 defa olan seanslar 3 saat şeklinde gerçekleşmektedir. Haftanın çarşamba, cuma, cumartesi ve Pazar günleri 13.00 ile 21.00 saatleri arasında seanslar yapılmaktadır. Bunun yanında isteyenler için günübirlik workshoplar da verilmektedir.

Atölye içerisinde gerekli olan malzeme ve ekipmanlar Epos Sanat tarafından sağlanmaktadır. Atölyemizde üretilen seramikleri, atölyemizde bulunan profesyonel seramik fırınında fırınlayabileceksiniz. Fırınlanma aşamasından sonraki boyama aşamasında, katılımcıların kendi boya setleri ile istedikleri renk ve yaratıcılıkta boyama yapması gerekmektedir.
Seramik Atölyesi Beylikdüzü
450 ₺
30 gün
Beylikdüzü
Seramik torna atölyesi birçok kişinin hayatın yorucu olduğu günlerde kaçış noktası olmaktadır. Ortaya bir tasarı ortaya konulması ile mutluluk verici bir etkisi bulunmaktadır.

Atölyenin haftalık olarak günleri çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri olmaktadır. Haftalık 1 gün olarak ayarlanan seanslar 1 saat şeklinde ilerlemektedir. Seans saatleri ise 13.00 ve 21.00 vakitleri arasındadır. Dileyenler için günübirlik eğitimler de bulunmaktadır.

Kurs içerisinde uygulamalı olarak seramik tornası eğitimi verilmektedir. Seramik tornasının nasıl kullanılması gerektiği ve çeşitli şekillerin nasıl verilebildiği uzman eğitmenlerce gösterilmektedir. Bunun yanında atölye için gerekli olan bütün malzemeler kurs tarafından karşılanmaktadır. Ortaya çıkarılan seramiklerin boyama işlemleri ise atölyede yapılmaktadır.
Seramik Torna Atölyesi Beylikdüzü
450 ₺
30 gün
Beylikdüzü