Sanat Kursları

İçindeki Sanatçıyı Keşfet

Suluboya, tarihi 1800'lere dayanan kendine özgü bir boyama tekniğidir. Diğer boyama tekniklerinden farkı; hafif, hızlı ve geniş renk skalasıyla birlikte görsel çeşitlilil yaratabilmesidir.

Atölyemizde kara kalem ile çizilmiş görselleri sulu boya tekniği ile boyamanın tüm teknik ve detayları eğitmenimiz tarafından rehber edilecektir. 

Stresten uzak, güzel ve yaratıcı zaman geçirebileceğimiz Suluboya Workshopumuza hepiniz bekliyoruz.
Suluboya Workshop
150 ₺
2 saat
Beşiktaş
Artık kağıtları sanat eserine çevirdiğiniz Papier Mache Workshopu yoğun isteklerinize özel tekrar sizlerle.

 Gazete kağıdı, peçete, tutkal gibi malzemelerden oluşturduğumuz kağıt hamuru kalıplarını istediğiniz renklerde boyayıp, en şık hale getireceksiniz.

 Evinizde, iş yerinizde veya günlük hayatınızda ihtiyacınız olan veya kendiniz yaratmak istediğiniz objeyi seçip, atölyemizde keyifle hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
Papier Mache Workshop
150 ₺
2 saat
Beşiktaş
Sıradan ve sade porselenlerden oldukça farklı bir sonuç elde edeceğimiz Porselen Tabak Boyama Atölyemizde özel kalemlerimiz ile istediğiniz şekilde boyayıp, üreteceğiniz bir atölye ile karşınızdayız.

Oldukça dayanıklı bir madde olan porselenden üretilmiş tabaklarımız özel kalemler ile boyanıp, uzun süreler evinizde keyifli bir aksesuar olarak yer alacaktır.

Boyayacağınız motifleri tamamen sizin yaratıcılığınıza bırakıp, stresten uzak keyifli atölyemizi herkesi bekliyoruz!
Porselen Tabak Boyama Atölyesi
150 ₺
2 saat
Beşiktaş
Seslendirme Kursu (Dublaj), ses konusundaki yetenek ve ilgilerini ortaya çıkartacak nadir eğitimlerdendir. Seslendirme Eğitimi yaratıcılık, kendine güven, içsel motivasyon gibi bir çok konuda gelişimlerine katkı sağlamaktadır. 

1 Aylık Seslendirme Kursu sonunda seslendirme, dublaj ve tiyatroya olan ilgisini ve yeteneğini ortaya çıkartmak için uzman ekibimiz ve eğitmenlerimiz rehberlik edecektir. 

 Sestanbul, tam donanımlı stüdyoları ve tecrübeli eğitmen sanatçılarıyla birlikte Dublaj Atölyesi boyunca yanınızda olacaktır.
Seslendirme-Dublaj Atölyesi
200 ₺
30 gün
Kadıköy
Yaratıcı Yazarlık Kursu, bireylerin yazarlık alanındaki ilgisini, yeteneğini ve bilgisini keşfedebileceği, uzman eşliğinde yürütülen kurs çalışmasıdır. Yazarlık Eğitimi bireylerin hayal kurma, yaratıcılığını tetikleme, yeni bir metin yaratma konularında yol gösterici bir Eğitimdir.

1 Aylık eğitimimiz sonunda katılımcılar yazarlığa olan ilgisini ve yeteneğini ortaya çıkartmak için uzman ekibimiz ve eğitmenlerimiz rehberlik edecektir. 

 Sestanbul, tam donanımlı stüdyoları ve tecrübeli eğitmen sanatçılarıyla birlikte Yaratıcı Yazarlık Ve Şiir Kursu süresince yanınızda olacaktır.
Yaratıcı Yazarlık Atölyesi
200 ₺
30 gün
Kadıköy
Oyunculuk Eğitimi, oyunculuğa ilgi ve merak duyan bireylerin kamera ve topluluk önünde sergiledikleri performansın senaryosunu da arka planda yazabilecekleri kapsamlı bir eğitimdir.

Oyunculuğun temelinde olan diksiyon, senaryo yazarlığı, kamera önü oyunculuk gibi konularda başlangıç seviyesinden ileri seviyeye doğru olan eğitim programımızda kamera önü oyunculuk eğitiminin tüm detayları öğretilecektir.

1 Ay süren Oyunculuk Kursu, oyuncu adaylarının temel kuralları ve nerede kullanılacağı Sestanbul Sanat Akademisi başarılı kadrosu rehberliğinde uygulamalı bir şekilde gerçekleşecektir.
Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi
200 ₺
30 gün
Kadıköy
Japon kağıt katlayarak şekiller verme sanatı olan origami, klasik ve modern origami olarak kategorilendirilmektedir. Klasik origami kağıtların katlanmasıyla, modern origami ise kağıtları yapıştırarak ve keserek oluşturulan şekillendirmelerden oluşmaktadır.

Galata Sanat Merkezinde verilen Origami Kursu, alanında tecrübeli eğitmenler tarafından her seviyeye uygun şekilde hazırlanmaktadır. Birebir şekilde gerçekleşen Origami Eğitimi, yaş ve seviye farketmeksizin her bireyin katılabileceği şekilde verilmektedir. Origami sanatının her türlü teorik ve pratik bilgisini öğrenebileceğiniz Origami Kursu, bu sanatı keşfetmek isteyen herkes için Galata Sanat Merkezinde verilmektedir.
Origami Kursu
460 ₺
30 gün
Beyoğlu
Sinema Kursu, dünya genelinde önemli yere sahip sanat dallarından bir tanesidir. Güzel Sanatların 6 dalının yanında 7. sanat dalı olarak da bilinmektedir. İnsan hayatında önemli bir yere sahip Sinema Sanatı, günümüzde önemini hala korumakta ve gelişmeye devam etmektedir. Yaş ve cinsiyet farketmeksizin toplumun her bireyinin icra edebileceği sinema sanatı, Galata Sanat Merkezi uzman kadrosu tarafından, Temel Sinema Kursu ile katılımcılara öğretilecektir.

Temel Sinema Kursu, senaryo, ses, ışık, kamera kullanımı gibi sinemaya dair temel bilgileri öğretmeyi hedeflemektedir. Sinemanın tarihinden başlayıp, modern sinema tekniklerine kadar kapsamlı kursumuz, yaş ve seviye farketmeksizin her birey katılabilmektedir.
Temel Sinema Kursu
460 ₺
30 gün
Beyoğlu
Satranç Kursu, öğretici ve eğlenceli bir oyun olan Satranç oyununu tüm detaylarıyla öğrenebileceğiniz eğitim programıdır. Tarihi çok eskiye dayanan satranç oyunu, beyin gelişiminin yanı sıra özellikle küçük yaştaki çocukların zeka gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Her yaş ve seviyedeki bireyin katılabileceği Satranç Kursumuz, tecrübeli eğitmenlerimiz rehberliğinde gerçekleşecektir.

Satranç eğitimi boyunca, zihin jimnastiği, strateji belirleme, zamanı doğru kullanma, öngörü sahibi olma gibi bir çok konuda kendini geliştirme fırsatı bulacaksınız. Satranç Dersi, her seviye ve yaş için uygun olup, size özel hazırlanan programlar ile işlenecektir.
Temel Satranç Kursu
460 ₺
30 gün
Beyoğlu
Müzikal Tiyatro Kursu, 3 ana başlıktan oluşan, müzik, tiyatro ve dans birleşimini içeren bir eğitimdir. Müzikal tiyatro eğitimi boyunca derslerde üç ana başlığı destekleyen teorik ve uygulamalı eğitimler verilir. Tiyatro eğitimleri, sahne çalışmaları ile başlatılır ve temel oyunculuk, doğaçlama, ses, beden, vücut dili dersleri ile devam eder. İlerleyen dönemlerde ise monolog çalışmalar üzerine müzikal eserlerin seslendirilmesi sağlanır. Oyunculuk ve tiyatrallık kavramını ön plana çıkaran çalışmaların öğrenilmesine olanak tanıyan kursumuz, Tiyatro Tarihi üzerine detaylı teorik eğitimler de verecektir.

Tiyatronun müzikal bölümü, Vokal / Şan, Müzikal Şarkıcılığı, Duyum, Ritm Müzik teorisi gibi dersleri kapsayacaktır. Müzikal tiyatro dersi, öğrencilerin sesini, nefesini ve bedenini daha etkin bir şekilde tanıması ve kullanması, farkındalığını artırması, şarkı söyleme alışkanlığı kazanması için gerçekleştirilir. Ayrıca, Müzikal Tiyatro Kursumuz içerisinde dans dersleri de verilecektir.
Müzikal Tiyatro Kursu
460 ₺
30 gün
Beyoğlu
Yaratıcı drama kursu, belirlenen bir grup veya insan topluluğunun ve hayat tecrübelerinden başlayan belirli bir hedefi içeren ya da net olan bir fikrin doğaçlama olarak sunulup rol yapma yeteneğinden faydalanılarak sahnede canlandırılmasını anlatan eğitim kurslarıdır. Gündelik hayatımızda değişime uğrayan ve sürekli gelişme kateden drama sanat kursları, ağır ve stresli yaşayan bireylerin yaşam koşullarından bir anlık da olsa kaçması için de tercih edilir. Birçok insanın sanatı kullanarak günlük stresten ve şehrin gürültüsünden uzaklaşıp rahatladığı bilinir.

Yaratıcı drama kurslarında, fikirlerin doğaçlama spontane şekilde gerçekleşip, seyirciye yansıtılmasına önem verilir. Kursumuzun canlandırma ve doğaçlama kısımları bir eğitmenin desteği ile yürütülmektedir.
Temel Yaratıcı Drama Kursu
460 ₺
30 gün
Beyoğlu
Yaratıcı Yazarlık Kursu, yazı yazmanın zorluklarını aşıp, etkili bir yazar olmanın püf noktalarını yazı yazma meraklılarına aktaran aktivitelerin öğrenilmesidir. Yaratıcı bir yazar olmanın temellerinin atıldığı kursumuza, yazmak için zihnini doğru kullanamayan ve eksik noktalarının olduğunu düşünen herkes katılabilir. Kursumuza yazı yazmaya yeni başlayanlar ve deneyimli yazarlar bilgisini pekiştirmek için başvurabilir.

Kursumuzda verilen eğitimler, kişinin zihninden geçenleri kağıda aktarması ve hayal gücünü kullanması ortaya çok kaliteli yazıların çıkmasını sağlar. Kapsamlı eğitimlerimiz sayesinde, yazarlık için gerekli olan becerileri kazanabilir ve gerekli çalışmaları yaparak donanımlı bir yazar olabilirsiniz. Siz de eğer, başladığınız yazıların devamını getiremiyorsanız, yazdığınız yazıların kalitesinin düşük olduğunu düşünüyorsanız yaratıcı yazarlık kursumuza şimdi kaydınızı yaptırabilirsiniz.
Temel Yaratıcı Yazarlık Kursu
460 ₺
30 gün
Beyoğlu
Temel Oyunculuk Kursu, 4 hafta boyunca toplamda 32 saat süren tiyatro ve oyunculuk sanatı ile tanışma ve temellerini öğrenme eğitimidir.

Artmera Sanat Merkezi'nin tecrübeli kadrosu rehberliğinde gerçekleşecek eğitim, temel seviyeden başlayıp, iyi bir oyuncuda bulunması gereken özelliklere sahip olmalarını amaçlamaktadır.
Temel Oyunculuk Kursu
1050 ₺
30 gün
Şişli