Resim Kursları

Resmin Yaratıcı Dünyasını Keşfet

Karakalem Peyzaj Atölyesi temel çizim tekniklerini öğrenerek, manzara resimleri yapacağınız keyifli bir atölyedir. 3 saat süren atölyemiz, Taksim lokasyonundaki Artıkare Sanat Merkezi'nde gerçekleşecektir.

Karakalem atölyesi hiç resim yapmamış bireyler için de uygun olan bir atölyedir. Tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından temel bilgilerin verileceği ve resim yapma tekniklerinin teorik ve pratik bir şekilde gösterileceği atölyemiz, birebir veya grup şeklinde olarak gerçekleşecektir. Resim sanatının huzur verici ve eğlenceli dünyasıyla tanışmak isteyen, seviye farketmeksizin tüm sanat severleri atölyemize bekliyoruz.
Karakalem Peyzaj Atölyesi
100 ₺
3 saat
Beyoğlu
Resim kursu, hobi olarak resim yapmak isteyenlerin katılabileceği hobi atölyesidir. Her yaştan katılımcının rahatlıkla katılabileceği hobi resim kursumuz, Kadıköy Yengeç Sanat Evi'nin tecrübeli öğretmenleri rehberliğinde gerçekleşecektir. Seviye farketmeksizin tüm resim severler atölyeye katılabilmektedir.

Atölyemizin kış bahçesi ve yaz bahçesinde çalışmalar için elverişli ve keyifli bir ortam katılımcıları beklemektedir. 7-9 yaş çocuklar, 10-12 yaş çocuklar ve yetişkinler için ayrılmış gruplarda kurslar verilmektedir. Temel sanat ve sulu boya atölyeleri hobi resim kursunun aktif programlarıdır. Kadıköy'de resim kursu arayan tüm resim severleri Bahariye'deki Yengeç Sanat Evi atölyemize bekliyoruz.
Resim Kursu Hobi
85 ₺
3 saat
Kadıköy
Hobi resim dersleri, yağlı boya-akrilik-sulu boya tekniklerinde kaliteli ve ögretici niteliktedir.
Sanatçılar tarafından kişinin içsel dünyasını ortaya çıkarmak üzere kurguladığımız resim derslerimize seviye ve katılım yaşı gerekmeksizin her sanat severi bekliyoruz.
Kurumumuz M.E.B. onaylı akademidir.
Hobi Resim Atölyesi
300 ₺
12 saat
Bakırköy
Resim atölyesi, resmin büyülü dünyasında kendinizi özgür hissetmenizi sağlayacak sanat programıdır. Resim sanatı, yaşama farklı bir açıdan bakmayı, yaşamı solumamızı ve yaşantımızdaki renkleri bize gösteren bir sanat dalıdır. Bakış açısı kazandırmayı, görmeyi, duymayı, cesaretle adım atmayı, hatalarımızı düzeltme şansımız olduğunu gösterecek olan Resim Atölyemiz, Etiler Mahallesindeki atölyemizde gerçekleşecektir.

Resim atölyemize, seviye ve yaş farketmeksizin katılım gösterebileceğiniz, 4 haftalık bir eğitim programıdır. Atölye Etiler'in tecrübeli eğitmenlerinin rehberlik edeceği resim kursu, teorik bilgiler ve pratik uygulamalar ile resim sanatına dair temel bilgileri öğretmeyi hedeflemektedir.
Resim Atölyesi
475 ₺
30 gün
Beşiktaş
Hobi resim kursu, 1 ay boyunca her hafta salı ve perşembe günleri 18.00-21.00 saatleri arasında verilen, her yaştan bireyin tercih ettiği bir kurs programıdır. Hayatına renk katmak ve farklı bir açıyla hayata bakmak isteyen birçok birey, resim hobi kursu ile daha donanımlı, hayat dolu, mutlu, sosyal ve daha etkin hayata bakış açısı kazanacaktır.

Hobi resim kursuna katılım taban yaşı 12'dir ancak üst yaş olarak herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Seviye farketmeksizin her bireyin katılabileceği resim kursu; temel çizim teknikleri resimde oran orantı, boyama yöntemlerinin geliştirilmesi gibi teorik ve pratik bilgiler içermektedir. Tecrübeli ressam öğretmenlerimiz kurs boyunca kurs boyunca rehberlik edecektir.
Hobi Resim Kursu
540 ₺
30 gün
Kadıköy
Perspektif kursu, iç mimarlık, endüstri tasarımı ve güzel sanatlar bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerinin derslerinde ve yetenek sınavlarında başarılı olması için hazırlanmış eğitim programıdır. Bakırköy Doku Sanat Atölyesi'nin tecrübeli eğitmenleri tarafından verilecek, profesyonel eğitim programıdır. Teorik bilgi ve pratik uygulamaların yapılacağı derslerde perspektifin nasıl hazırlandığını öğrenecek, 3 boyutlu çizimlere hakim olacaksınız.

Eğitim süresince üç boyutu anlamak, perspektif çeşitleri, resim düzlemleri, dış ve iç çizimler, gölge çizimleri gibi perspektife dair detaylı bilgiler içermektedir. Kursumuz her sene yüzlerce öğrencinin yetenek sınavlarında başarılı olmasını sağlayan resim kursu Bakırköy Sanat Atölyesi tarafı bünyesinde verilecektir.
Perspektif Kursu
750 ₺
30 gün
Bakırköy
Suluboya atölyesi, Filiz Kiprik rehberliğinde gerçekleşecek, 3 saat süren bir atölyedir. Suluboya tekniği ile ilgili kavramların sanatsal yaklaşımlarının öğretilerek, uygulamalarının yaptırıldığı, katılımcının yaratıcılığının yansıdıgı suluboya resimlerinin yapıldığı özgün eğitim alanlarıdur.

 Sanat odaklı bu aktiviteyle, stresten uzaklaşıp birlikte öğretici ve keyifli zaman geçirmek için hepinizi Artıkare Sanat Merkez'ine bekliyoruz.
Suluboya Atolyesi
100 ₺
2 saat
Beyoğlu
Taş Boyama Atölyesi, 3 saatlik bir periyot içerisinde, Filiz Kiprik rehberliğinde gerçekleşecektir. Seviye farketmeksizin 12 yaş üzeri her bireyin katılabileceği workshop, taşların büyülü enerjisini keşfetmenizi sağlayacak.

Oldukça popüler ve eğlenceli olan taş boyama workshopu İstanbul'un göbeğinde Taksim lokasyonunda, stresten uzaklaşmak ve yaratıcılığınızı göstermek için birebir.

Atölyemizdeki etkinlikten sonra dilediğiniz zaman da devam ettirebileceğiniz bu atölyemizin sonunda verniklenmiş ve parlayan 2 adet taş ile atölyemizden ayrılacaksınız.
Taş Boyama Workshop
100 ₺
2 saat
Beyoğlu
Temel Resim Kursu; yeteneğim yok, çöp adam bile çizemem diye yola çıkıp, nice ressamlar yetiştiren, resim yapmanın temelini ve doğru teknikleri öğreten birebir özel derslerdir. Galata Sanat Merkezi, doğru bir eğitim ile resim yapmayı öğreteceği iddiasıyla, tecrübeli eğitmenleriyle uzun yıllardır ressamlar yetiştirmektedir.

Obje, kara kalem ve desen çizimleriyle başlayan Resim Kursu, perspektif ve kompozisyon çalışmaları ardından natürmort ve sulu boya ile eğitimi ilerletmektedir. Öğrencilerin seviyesine göre özel hazırlanan programlar, hızlı bir şekilde öğrenmenize yardımcı olacaktır.
Temel Resim Kursu
460 ₺
30 gün
Beyoğlu
Karikatür kursu, hayatınıza renk katabileceğiniz hobi atölyesidir. 4 Hafta boyunca, haftada bir gün olarak devam edecek olan kursumuz, toplamda 12 saat sürecektir. Atölye çalışması, karikatür ve çizgi romana dair teorik bilgiler ve pratik uygulamalar içermektedir.

Uykusuz ve Hortlak dergilerinde aktif rol alan profesyonel çizer Ömer Göksel karikatür kursu süresinde katılımcılara rehberlik edecektir. Karikatür konusunda yeteneği olan öğrenciler, bu alanda meslek sahibi olmak konusunda avantajlı bir kurs deneyimi yaşayacaktır. Yengeç Sanat Evi'nin Kadıköy Karikatür kursu atölyesine tüm karikatür severleri bekliyoruz.
Karikatür Kursu
300 ₺
12 saat
Kadıköy
Temel Sanat Çizim Kursu, iç mimarlık, endüstri tasarımı ve güzel sanatlar bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerinin derslerinde ve yetenek sınavlarında başarılı olması için hazırlanmış eğitim programıdır. Bakırköy Doku Sanat Atölyesi'nin tecrübeli eğitmenleri tarafından verilecek, profesyonel eğitim programıdır. Teorik bilgi ve pratik uygulamaların yapılacağı derslerde temel sanat çiziminin nasıl hazırlandığını öğrenecek, çizimlere hakim olacaksınız.

Eğitim süresince çizgi, form ve geometrik şekilleri anlamak, perspektif çeşitleri, konumlandırma, dış ve iç çizimler, gölge çizimleri gibi temel çizime dair detaylı bilgiler içermektedir. Kursumuz her sene yüzlerce öğrencinin yetenek sınavlarında başarılı olmasını sağlayan resim kursu Bakırköy Sanat Atölyesi tarafı bünyesinde verilecektir.
Temel Sanat Çizim Kursu
750 ₺
30 gün
Bakırköy
Dövme kursu, dövmeye dair tüm bilgileri baştan sona öğrenebileceğiniz kapsamlı eğitim programıdır. Bakırköy Doku Sanat bünyesinde verilen dövme kursu, profesyonel eğitmenler rehberliğinde birebir gerçekleşmektedir. 1 Ay boyunca devam edecek kursumuz, kursiyerin isteğine ve öğrenme durumuna göre devam edecektir.

Sağlık ve hijyen koşullarından başlayan dövme dersimiz, makine ve dövme malzemelerinin tanıtımı, temel çizim bilgisi(teorik ve pratik uygulamalar), iğne gruplarını tanımak, desen ve bölge seçimi, dövme uygulaması ve bakım tekniklerinin öğrenilmesi gibi başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm süreci kapsamaktadır.

Teorik bilgilerin aktarılmasından ardından uygulamalı derslere geçilecektir. Suni deri üzerinde deri uygulamasının ardından, isteğe göre canlı manken üzerinde uygulama yapılacaktır.
Dövme Kursu
750 ₺
30 gün
Bakırköy
Hobi resim kursu, yaş ve seviye farketmeksizin herkesin katılabileceği eğitim programıdır. 1 ay boyunca devam edecek eğitim boyunca, konservatuvar mezunu eğitmenlerimiz derslerde görev alacaktır.

Eğitim boyunca, temel sanat eğitiminden başlayarak, suluboya çalışmaları, yağlı boya çalışmaları, gölgelendirme, perspektif, natürmort çalışmaları, anatomi çalışmaları gibi birçok bilgi, teknik ve teorik olarak öğrencilere öğretilecektir.

Resim yapma hobisini kazanmak, kendine zaman ayırıp mutlu olmak isteyen tüm sanatseverleri hobi resim atölyemize bekliyoruz.
Hobi Resim Kursu Ümraniye
320 ₺
30 gün
Ümraniye
Birçok kişi için hobi olan suluboya, yağlıboya ve karakalemin eğitimleri, Epos Sanat resim atölyesi tarafından verilmektedir. Alanında uzman kişilerce verilen eğitimde resim ile ilgili bütün teknikler başlangıç seviyesinden itibaren aşama aşama öğretilmektedir.

Resim atölyesi haftanın 1 günü gerçekleşmektedir. Seanslar birer saat olup haftada 1 kez yapılmaktadır. Hafta içerisinde perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri seanslar verilmektedir. 13.00 ve 21.00 saatleri arasında seansa girilebilmektedir. Bunun yanında isteyen kişiler günübirlikte atölyelere de katılabilmektedir.

Kurs içerisinde gerekli olan bütün malzemeler kursiyer tarafından karşılanmaktadır. Günübirlik atölyelerde ise kursiyerin malzeme ihtiyacını atölye gidermektedir. İşlenecek seans için gerekli olan bütün malzemeler her seansta kursiyer tarafından getirilmektedir.
Resim Atölyesi Beylikdüzü
350 ₺
30 gün
Beylikdüzü
Resim Kursu, 1 aylık kapsamlı eğitim programıdır. Resim sanatına dair teorik ve pratik bilgilerin yer alacağı kapsamlı kurs programı, tecrübeli eğitmen rehberliğinde gerçekleşecektir. Güzel Sanatlar Üniversiteleri'nin gerekli bölümlerinden mezun eğitmenlerimiz, seviye farketmeksizin tüm katılımcılara birebir rehberlik edecektir.

Kurs süresince gerekli malzemeleri tanımak, teknikleri öğrenmek, suluboya - karakalem gibi kategorilerde çalışmalar yapılacaktır. Başlangıç seviyesinden, ileri seviyeye kadar gerekli tüm bilgi ve birikim katılımcılara aktarılacaktır.
Resim Kursu Beyoğlu
500 ₺
30 gün
Beyoğlu