Çocuk Kursları

Çocuğunuz Kendini Keşfetsin

Satranç Kursu, çocukların bireysel gelişimine ve akademik başarılarını besleyen, tarihi M.Ö. 2000'li yıllara dayanan bir beyin sporudur.

Satranç eğitimi; Hafıza gelişimine katkı sağlar, Matematiksel ve Mantıksal düşünmeye teşvik eder, Dikkat ve Konsantrasyonu geliştirir, Hayal dünyasını ve Yaratıcı düşünme şekilleri öğretir. Bireysel motive olma duygusunu arttırır. Sorumluluk duygusunu geliştirir ve birçok alanda hayatımızda önemli yere sahip katkıları vardır.

Çocuk Satranç Kursu, iyi bir eğitim alındığında çocuk bireylerin gerek sosyal gerek okul hayatındaki başarısını arttırdığı bilimsel makaleler ile de kanıtlanmıştır. Gelişim Evi uzman eğitimleri ile birlikte bir çok okulda ve kendi kurumumuzda çocuklarımızın gelişimine katkı sağlamak için 5-15 Yaş Satranç Kursunu emin ellerde almanızı sağlıyoruz.
Satranç Kursu (5-15 Yaş)
270 ₺
30 gün
Bakırköy
Seslendirme Kursu (Dublaj), çocukların ses konusundaki yetenek ve ilgilerini ortaya çıkartacak nadir eğitimlerdendir. Seslendirme Eğitimi çocukların yaratıcılık, kendine güven, içsel motivasyon gibi bir çok konuda gelişimlerine katkı sağlamaktadır. 

1 Aylık Seslendirme Kursu sonunda çocuklarımızın seslendirme, dublaj ve tiyatroya olan ilgisini ve yeteneğini ortaya çıkartmak için uzman ekibimiz ve eğitmenlerimiz rehberlik edecektir. 

 Sestanbul, tam donanımlı stüdyoları ve tecrübeli eğitmen sanatçılarıyla birlikte Dublaj Kursu boyunca yanınızda olacaktır.
Çocuk Dublaj Eğitimi
200 ₺
30 gün
Kadıköy
Akıl Oyunları M.Ö 10.000'e kadar dayanan, Çin ve Hindistan bölgesinde keşfedilen, temel amacı akıl ve beyin gelişimini sağlamak olmakla birlikte eğlenceli içerikleri de mevcuttur. İnsanlık tarihi kadar eski olan bu oyun türünün birçok kategorisi mevcuttur. Go, Satranç, Sudoku gibi bir çok farklı oyun ile birlikte genç yaştaki bireylerin beyin gelişimi hedeflenmektedir.

Zekâ-Akıl Oyunları çocukların analitik zekasını, yaratıcılık eşiğini, mantıksal ve matematiksel zekasını,  hafıza ve bellek alanında gelişmesini sağlayacak, uzmanlar tarafından geliştirilmiş oyunlardır.

Gelişim Evi olarak çocuklarımızın genç yaşta aldıkları eğitim ve rehberliğin çok önemli olduğunu düşünmekteyiz. Uzman kadromuz ve yetkin eğitim alanlarımızda çocuklarınıza özel olarak planlanan akıl oyunları eğitimi 5-15 yaş aralığındaki her birey için uygundur.
Akıl Oyunları (5-15 Yaş)
270 ₺
30 gün
Bakırköy
Robotik Eğitimi gelişen teknoloji çağına ayak uydurmak isteyen yaş farketmeksizin her bireyin öğrenip, kendini geliştirmesi gereken bir alandır. Robotik Eğitimi ve çocuklar için kodlama, robotların yaygınlaştığı çağımızda robotik yazılımın temelini öğrenmek üzere kurgulanmıştır.

Çocukların robotik kodlama ve Çocuklar için kodlama temelini öğrenmeleri için seviye farketmeksizin basit seviyeden ileri seviyeye kadar kapsayan eğitimimiz, donanımlı kurumumuzda alanında profesyonel eğitmenler tarafından verilecektir.

Gelişim Evi olarak, çocuklarımızın eğitim ve gelecekteki hayatlarının temelini atmak için her öğrencimize özel kurguladığımız eğitimleri, her seviyeye uygun uyarlayıp, gelişimlerine katkı sağlamak için uzman ekibimizle yanınızdayız.
Robotik Eğitimi (8-15 Yaş)
500 ₺
30 gün
Bakırköy
Çocuk etkili konuşma atölyesi; çocukların erken yaşta doğru ve güzel konuşma becerisi kazanması, kendine güvenini arttırarak kendini doğru, etkili ve rahat ifade edebilmesi, Nefes ve diyafram kontrolunu sağlayabilmesi, Beden dilini etki kullanmayı öğrenmesi, vurgu ve tonlamalara dikkat etmesi gibi bir çok alanda kendini keşfetmesi ve geliştirmesi için uygulanan eğitim programıdır.

Kişisel gelişime önem veren, erken yaşta düzgün bir konuşma ve hitabet tekniği kazanmak isteyen her çocuk atölyemize katılmalıdır.

 1 Aylık eğitimimiz boyunca Sestanbul tam donanımlı stüdyoları ve tecrübeli eğitmen sanatçılarıyla birlikte Çocuk Etkili Konuşma Eğitimi boyunca yanınızda olacaktır.
Çocuk Etkili Konuşma Atölyesi
200 ₺
30 gün
Kadıköy
Çocuklar İçin Robotik 101 eğitimi, robotiğe giriş için hazırlanmış, Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde Boğaziçili öğrenci ve mezunlar tarafından, 5 hafta boyunca haftada 2 saat, toplam 10 saat boyunca verilen eğitimdir.

Algoritma 101 eğitimini tamamlayan ya da daha önce benzer bir eğitim almış çocuklarla yaptığımız robotik dersimizdir. Bu dersimizde robot gibi yaygın bir kavramın aslında neleri kapsadığını tartışacağız. Basit elektrik devrelerinin yapılarını uygulamalı olarak görüp, kodlama çalışmalarıyla dersimizi destekleyeceğiz.

Öğrencilerimiz Robot 101 dersinde, Arduino isimli pratik ve rahat kişiselleştirilebilen, minik bilgisayarlar ile elektronik ve kodlama dünyalarını keşfedecekler. Bu eğitimin temel amacı, günümüzde korkutucu ve zor gözüken elektronik ve kodlama alanlarının çocuklar için ne kadar ulaşılabilir olduğunu fark ettirmektir.Bu eğitim boyunca, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Eğitim Fakülteleri öğrencileri, çocuklarınızın hem eğlenceli hem de eğitici bir dönem geçirmesinde onlara rehberlik edecekir.
Çocuklar İçin Robotik 101
750 ₺
35 gün
Sarıyer
Çocuklar için algoritma eğitimi(9-14 yaş), Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs Teknopark bünyesinde, Boğaziçili öğrenci ve mezunları tarafından verilecektir. Bilgisayarın çalışma mantığını anlatan algoritmaya giriş dersimiz, çocukların anlayabileceği seviyeye göre özel olarak hazırlanmıştır.

Eğer çocuğunuzun bilgisayara olan ilgisinin farkındaysanız ya da bu konuda ona kendisini tanıma fırsatı sunmak istiyorsanız, bu eğitim tam ona göre. Çocuğunuz eğitim boyunca; algoritma ne işe yarar, bilgisayar oyunları nasıl yapılır, bilgisayara komut nasıl verilir, kod nasıl yazılır gibi bir çok sorusuna cevap bulacak. Hatta ilk oyununu bizimle yazacak ve diğer çocuklarla paylaşacak. Analitik düşünme yeteneği ve algoritma kurma becerisinin hayatına neler kattığını görecek ve sizlerle paylaşacak. Bu eğitim boyunca, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Eğitim Fakülteleri öğrencileri, çocuklarınızın hem eğlenceli hem de eğitici bir dönem geçirmesinde onlara rehberlik edecek. Çocuklarınız, 5 hafta boyunca, her hafta bilgisayarın çalışma mantığını daha yakından tanıyıp, eğitimin sonunda kendi oyunlarını kendileri yazacaklar.
Çocuklar İçin Algoritma 101
750 ₺
35 gün
Sarıyer
Çocuklar için çini atölyesi, erken yaşta sanat alanındaki potansiyel, ilgi ve yetenekleri ortaya çıkarmak amacıyla planlanmış eğitim programıdır. Teorik ve pratik bilgiler eşliğinde, çocukların özgüven duygularını kuvvetlendirmek, yaratıcılıklarını arttırmak, sanata dair bakış açısı kazanmaları hedeflenmektedir.

Atölye Etiler'in tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde gerçekleşecek çini kursu, Sır altı boyama teknikleri ile renk ve su bazlı boyaları kullanarak sır altı ham malzemeleri tercih edilerek atölye çalışmaları ile başlamaktadır. Kullanımı çocuklara göre olan su bazlı boyalar ile boyama işleminden sonra oluşturulan objeler fırın aşamasıyla birlikte hazır hale gelmektedir. Çocuklarımız kendi yaratıcıklarıyla tasarladıkları çiniler ile birlikte atölyemizden ayrılabilecektir.
Çocuklar İçin Çini Atölyesi
375 ₺
2 saat
Beşiktaş
Çocuklara resim atölyesi, 5-15 yaş arası çocukların yaratıcılıklarını temel teorik ve teknik bilgilerle harmanlayarak, kendilerine ait çalışmaları ortaya çıkarabilmesini sağlayan eğitim programıdır. Uzman hocalarımız rehberliğinde, teorik bilgiler ve pratik uygulamalar eşliğinde seviye farketmeksizin her çocuğa resim sevgisini aşılamak amacıyla gerçekleşmektedir.

Çocukların gelişmesinde serbest düşüne akışının gerçekleştiği aktiviteler oldukça önemlidir. Resim kursumuz, çocuklarımızın sanata olan ilgisini ve yeteneğini keşfedeceği serbest düşünce akışı etkinliğidir. Resim sanatı, çocuklarda yaratıcılığın ve hayal gücünün gelişmesine fayda sağlamaktadır. 4 haftalık resim kursumuzda, çocuklarımızın içindeki sanatçıyı ortaya çıkartabileceği kapsamlı bir eğitim programıdır.
Çocuklara Resim Atölyesi
490 ₺
2 saat
Beşiktaş
Çocuklara Seramik Atölyesi, 5-15 yaş arası çocukların çamur ile tanışıp, seramiğe dair tüm temel bilgi ve uygulamaları öğrenmesini amaçlayan eğitim programıdır. Seramik sanatı, çocukların sanata bakış açısı kazandırmak, yaratıcılığını arttırmak, hayal gücünü geliştirmek, özgüven arttırmak gibi bir çok konuda fayda sağlamaktadır.

Seramiğin temel bilgilerini kapsayan seramik kursumuz, seramiğe şekil verme, sır işlemi, boyama işlemi, fırınlama işlemi gibi temel teorik bilgiler ve pratik uygulamalardan oluşmaktadır. 4 haftalık eğitim boyunca her hafta 3 saat sürecek olan seramik kursumuz, Atölye Bebek bünyesindeki tecrübeli eğitmenler rehberliğinde gerçekleşecektir.
Çocuklara Seramik Atölyesi
450 ₺
30 gün
Beşiktaş
Çocuk sanat atölyesinde, yazarlık, resim, heykel ve stop motion disiplinleri ile çocuğun hayal dünyasını önce yazıya ve bir hikayeye dönüştürüyoruz. Devamında resim ile bu hikayeyi görselleştiriyoruz. Heykel ile karakterleri üç boyutlu hale getiriyoruz ve stop motion ile hikayeye uygun senaryoyu videoya çeviriyoruz. Böylelikle bütün sanat disiplinleri ile çalışan minik beyinler, çok daha aktif, çok daha katılımcı ve çok daha yaratıcı oluyor.

Eğitim sonunda çocuğunuzun özgün hikayesi youtube kanalımızda yayınlanıyor ve dvd olarak aileye teslim ediliyor. Kaliteli vakit ve mükemmel bir anı Gri Akademi'de.
Çocuk Sanat Atölyesi
500 ₺
30 gün
Bakırköy
Piyano enstrümanı çalmak çocukların zihin ve sosyal olarak gelişmesinde için çok önemli bir rol oynamaktadır. Piyano eğitimi alan çocuklarda özgüven artışı, disiplin duygusu, zeka gelişimi, sorumluluk alabilme, sosyal gelişim, hızlı karar verebilme gibi birçok özelliğinin geliştiği gözlenmiştir.

Piyano derslerine, 5 yaş üzeri seviye farketmeksizin her bireyin katılabileceği eğitim programıdır. 1 aylık piyano kursu, haftada 1 gün, 30 dakikalık seanslar ile Nefes Sanat Merkezi'nin tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde, birebir olarak gerçekleşecektir. Öğrenciler tam donanımlı stüdyomuzdaki piyanolar ile pratik yapabilecek ve eğitimlerini tamamlayabilecektir.

Piyano derslerinde duruş pozisyonu, parmak egzersizleri, temel nota bilgisi, sağ ve sol eli aynı anda kullanabilme, ritim duygusu, hızlı nota okuma, nota ölçüleri, başka bir enstrümana eşlik etme gibi temel seviyeden ileri seviyeye kadar kapsamlı eğitim verilecektir.
Çocuk Piyano Kursu Ümraniye
450 ₺
30 gün
Ümraniye
Resim yapmak minik sanatçılarımızın zihin ve sosyal olarak gelişmesinde için çok önemli bir rol oynamaktadır. Resim sanatı çocuklarda somut ve soyut kavramları öğretmek, özgüveni arttırmak, sosyal olarak gelişmesini sağlamak, bakış açısını genişletmek, yaratıcılığı arttırmak gibi birçok katkısı vardır.

Resim derslerine, yaş ve seviye farketmeksizin her miniğin katılabileceği eğitim programıdır. 1 aylık resim kursu, haftada 1 gün, 50 dakikalık seanslar ile Nefes Sanat Merkezi'nin tecrübeli eğitmenleri rehberliğinde, birebir olarak gerçekleşecektir. Öğrenciler tam donanımlı stüdyomuzdaki resim araçları ile pratik yapabilecek ve eğitimlerini tamamlayabilecektir.

Resim derslerinde suluboya çalışması, pastel boya çalışması, temel sanat bilgisi gibi temel seviyeden ileri seviyeye kadar kapsamlı eğitim verilecektir.
Çocuk Resim Kursu Ümraniye
320 ₺
30 gün
Ümraniye
Yaratıcı Drama Kursu, 4 yaş üzeri seviye farketmeksizin her çocuğun katılabileceği eğitim programıdır. Yaratıcı Dramanın amacı çocuk bireylerin zeka gelişimi, doğaçlama yeteneği gelişimi, yaratıcılığı arttırmak, beden dilini geliştirmek, kendini daha rahat ifade edebilmesini sağlamaktır. 1 ay boyunca devam edecek eğitim boyunca, profesyonel tiyatro eğitmenlerimiz grup derslerinde rehberlik edecektir.

Yaratıcı Drama dersleri sırasında rol yapma çalışmaları, koreografi çalışmaları, beden dilini öğrenmek gibi birçok uygulamalı bilgiyi eğlenirken öğreneceksiniz.
Yaratıcı Drama Kursu Ümraniye
280 ₺
30 gün
Ümraniye