Heykel Kursu Güzel Sanatlara Hazırlık

Heykel Kursu Güzel Sanatlara Hazırlık

Bakırköy/İstanbul
30 gün
750 ₺
05324885979
Doku Sanat Atölyesi

Hakkında

Güzel sanatlara hazırlık Heykel Kursu, 4 hafta boyunca haftada 3 gün, güzel sanatlar lise, üniversite ve yurtdışı üniversitelerinin yaptığı yetenek sınavında başarılı olmanız için Doku Sanat Atölyesi eğitmenleri tarafından hazırlanmıştır. Yetenek sınavlarına özel hazırlanmış eğitim içeriği ile heykel tasarım tekniklerine dair teorik ve pratik bilgiler doğrultusunda yetenekleinizi keşfedeceksiniz. Heykel eğitiminde, form heykelin tarihi, heykelde kompozisyon, desen ve form uygulamaları, modlaj eğitimleri gibi heykel sanatına dair her bilgiyi seviyenize göre derslerle öğretilecektir. Heykel kursumuz uygulamalı çalışmalarla devam edip, gerekli sınav becerisini kazanmanızı sağlayacaktır.

Eğitim İçeriği

Lise, Üniversite, Yurtdışı Üniversite sınavlarına özel hazırlanmış eğitim Temel çizim teknikleri(kompozisyon, perspektif, kadraj) Nesne ve obje çizimleri Portre çalışmaları Model çizimleri Anatomi çizimleri İllüstrasyon çalışmaları Sınav denemeleri Portfolyo çalışmaları

Katılım Şartları

4 hafta boyunca, haftanın seçtiğiniz 3 günü(Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cumartesi-Pazar) eğitime katılabilirsiniz. 12 Yaş üzeri, seviye farketmeksizin her birey Heykel Kursuna katılabilir.

Fotoğraflar

Heykel Kursu Güzel Sanatlara Hazırlık
Heykel Kursu Güzel Sanatlara Hazırlık
Heykel Kursu Güzel Sanatlara Hazırlık
Heykel Kursu Güzel Sanatlara Hazırlık

Değerlendirmeler

  Henüz yorum yapılmadı.
  Loading...

  Ön Kayıt Yapın

  Fiyat ve randevu bilgisi, ön kayıt avantajları ve sorularınız için formu doldurun. Kurs sizi hemen arasın. Ön kayıt yaptırmak ücretsizdir.

  Benzer deneyimler

  Heykel atölyesi, her pazartesi 14.00-17.00 veya 19.00-22.00 seanslarında Nesrin İçen rehberliğinde gerçekleşmektedir. Seviye ve bilgi farketmeksizin, 15 yaş üzeri her bireyin katılacağı atölyemizde kilin rahatlatıcı terapi etkisiyle tanışacaksınız. Taksim'de bulunan Artıkare Sanat Merkezinin ev sahipliği yapacağı etkinlik 3 saat sürecek olup, tecrübeli eğitmenimizin birebir destek verecektir.

Heykel Workshop önce kil ile tanışıp neler yapacağımızı kavramakla başlayacak, 3 boyutun cazibesi ve kilin rahatlatıcı terapisini keşfetmenizle devam edecektir. Modelaj teknikleriyle kili nasıl istediğiniz objenin şekline getirip, oluşturduğumuz heykelin kalıbını alıp alçı dökümünden sonra boyama işlemine geçeceğiz. Daha önce resim ya da heykel yapmış olmanızın gerekmediği heykel atölyesinde, elinizden çıkmıs heykel objesi ile atölyemizden ayrılabileceksiniz.
  Heykel Workshop
  150 ₺
  3 saat
  Beyoğlu
  Heykel atölyesi, birçok kişinin el becerisini geliştirmek ve çeşitli eserler ortaya koymak istediği kurslardan bir tanesidir. Kurs süreci genel olarak haftada 1 gün şeklinde devam etmektedir. Seanslar ise 3 saatlik olarak ayarlanmıştır. Bunun yanında isteyen kişiler için günübirlik yani workshop eğitimler de bulunmaktadır.

Atölye haftanın 4 günü yani; Perşembe, Cuma, cumartesi ve Pazar günleri açıktır. Seans saatleri ise 13.00 ile 21.00 aralıklarında olmaktadır. Kursiyerlere malzeme olarak çamur verilmektedir. Bunun haricinde ek bir malzeme ücreti istenmemektedir.

Kurs içerisinde alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından heykel yapma teknikleri öğretilmektedir. Heykel ile ilgili hiçbir bilgiye sahip olmayan kişiler dahi verim alabilecek düzeyde kurs süreci gerçekleşmektedir.
  Heykel Atölyesi Beylikdüzü
  350 ₺
  30 gün
  Beylikdüzü
  Heykel kursu, profesyonel heykel eğitmeni Nesrin İçen rehberliğinde gerçekleşmektedir. Başlangıç seviyesinden, ileri seviyeye kadar her bireyin katılabileceği eğitim programı 1 aylık periyotlar halinde devam edecektir. 15 yaş üzeri katılımcılara heykel eğitmenimiz birebir rehberlik edecektir.

1 Ay süren kapsamlı kurs boyunca, kil hamuruyla neler yapacağınızı detaylı olarak öğreneceksiniz. Hamura şekil verme konusunda yaratıcılığınız doğrultusunda özgürce çalışabileceksiniz. Şekil verilen kil hamurunu kalıplara döküp, alçı ile son haline getireceğiz. Fırınlanma ve boyama işleminin ardından heykel yapmaya dair tüm bilgileri teorik ve pratik olarak Taksim Artıkare Sanat Merkezi'nde öğreneceksiniz.
  Heykel Kursu Beyoğlu
  550 ₺
  30 gün
  Beyoğlu
  Kurs: Heykel Kursu Güzel Sanatlara Hazırlık
  Heykel
  Heykel Kursu Güzel Sanatlara Hazırlık
  Ön kayıtlar açık!
  750 ₺ kişi başına