Film Okuma Atölyesi

Film Okuma Atölyesi

Kadıköy/İstanbul
2 saat
25 ₺
08503023573
Yengeç Sanat Evi

Hakkında

Film okuma atölyesi, moderatör eşliğinde filmlerin detaylı incelemelerini içeren sanat etkinliğidir. Etkinliğin amacı; Uzun emekler sonucunda çekilmiş, ardında gizlenen birçok mesaj olan, yaratılışının karmaşık bir süreçten geçtiği filmleri biliçli bir şekilde izlemektir. Yönetmen, oyuncu ve film sahnelerinin detaylı şekilde incelenmesi ve ardındaki anlamları yorumlanacağı Film Okuma Atölyesi, Didem Erayda moderatörlüğünde gerçekleşecektir. Yengeç Sanat Evi'nin keyifli atölyesinde gerçekleşecek etkinliğimize tüm sinema severleri bekliyoruz.

Etkinlik İçeriği

Filmlere Bakış Açısı Kazandırmak Yaratıcılığı Arttırmak Perspektif Kazandırmak Yönetmen, Oyuncu ve Sinema Filmi İncelemesi Sahnelerdeki Gizlenmiş Mesajları Anlamak

Katılım Şartları

Katılımcıların Ön Kayıt yaptırması gerekmektedir. 'M' filminin izlenmiş olması gerekmektedir. +18 yaş üzeri her birey Film Okuma Atölyesine katılabilir.

Program

1.Hafta – “ M “ (Bir Şehir Katilini Arıyor) Yönetmen: Fritz Lang , 1931 - Almanya 2. Hafta - “ The Postman Always Rings Twice “ ( Postacı Kapıyı İki Kere Çalar ) Yönetmen: Tay Garnett, 1946 – ABD 3. Hafta – “ Night and The City “ ( Gece ve Şehir ) Yönetmen: Jules Dassin, 1950 – İngiltere 4. Hafta – “ Sunset Blvd. ” (Sunset Bulvarı) Yönetmen: Billy Wilder, 1950 – ABD 5. Hafta – “ The Hitchhiker” (Otostopçu) Yönetmen: Ida Lupino , 1953 – ABD 6. Hafta – “The Night of the Hunter“ (Caniler Avcısı) Yönetmen: Charles Laughton, 1955 – ABD 7. Hafta - “ The Killing “ ( Kanundan Kaçılmaz ) Yönetmen: Stanley Kubrick, 1956 – ABD 8.Hafta - “ Sweet Smell of Success “ ( Başarının Tatlı Kokusu ) Yönetmen: Alexander Mackendrick, 1957 – ABD

Fotoğraflar

Film Okuma Atölyesi

Değerlendirmeler

  • Previous
  • 1(current)
  • Next
  Loading...

  Ön Kayıt Yapın

  Fiyat ve randevu bilgisi, ön kayıt avantajları ve sorularınız için formu doldurun. Kurs sizi hemen arasın. Ön kayıt yaptırmak ücretsizdir.

  Benzer deneyimler

  Suluboya, tarihi 1800'lere dayanan kendine özgü bir boyama tekniğidir. Diğer boyama tekniklerinden farkı; hafif, hızlı ve geniş renk skalasıyla birlikte görsel çeşitlilil yaratabilmesidir.

Atölyemizde kara kalem ile çizilmiş görselleri sulu boya tekniği ile boyamanın tüm teknik ve detayları eğitmenimiz tarafından rehber edilecektir. 

Stresten uzak, güzel ve yaratıcı zaman geçirebileceğimiz Suluboya Workshopumuza hepiniz bekliyoruz.
  Suluboya Workshop
  150 ₺
  2 saat
  Beşiktaş
  Artık kağıtları sanat eserine çevirdiğiniz Papier Mache Workshopu yoğun isteklerinize özel tekrar sizlerle.

 Gazete kağıdı, peçete, tutkal gibi malzemelerden oluşturduğumuz kağıt hamuru kalıplarını istediğiniz renklerde boyayıp, en şık hale getireceksiniz.

 Evinizde, iş yerinizde veya günlük hayatınızda ihtiyacınız olan veya kendiniz yaratmak istediğiniz objeyi seçip, atölyemizde keyifle hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
  Papier Mache Workshop
  150 ₺
  2 saat
  Beşiktaş
  Sıradan ve sade porselenlerden oldukça farklı bir sonuç elde edeceğimiz Porselen Tabak Boyama Atölyemizde özel kalemlerimiz ile istediğiniz şekilde boyayıp, üreteceğiniz bir atölye ile karşınızdayız.

Oldukça dayanıklı bir madde olan porselenden üretilmiş tabaklarımız özel kalemler ile boyanıp, uzun süreler evinizde keyifli bir aksesuar olarak yer alacaktır.

Boyayacağınız motifleri tamamen sizin yaratıcılığınıza bırakıp, stresten uzak keyifli atölyemizi herkesi bekliyoruz!
  Porselen Tabak Boyama Atölyesi
  150 ₺
  2 saat
  Beşiktaş
  Kurs: Film Okuma Atölyesi
  Sanat
  Film Okuma Atölyesi
  Ön kayıtlar açık!
  25 ₺ kişi başına