Ebru Atölyesi

Ebru Atölyesi

Kadıköy/İstanbul
3 saat
85 ₺
08503023573
Yengeç Sanat Evi

Hakkında

Ebru atölyesi, suyun üzerine resim yapabileceğiniz 3 saatlik hobi kursudur. Geçmişi 9. yüzyıllara kadar dayanan ebru sanatı, Osmanlı Devleti'ne tanıtılmış bir etkinliktir. Günümüzde daha çok hobi olarak icra edilen ebru sanatı, Türk kağıdı veya mermer kağıdı olarak da anılmaktadır. Yengeç Sanat Evi bünyesindeki tecrübeli eğitmenler aracılığıyla her türlü bilgiyi edinebileceğiniz 3 saatlik Ebru kursunun devamındaki ebru kursu 12 haftalık kapsamlı bir program halinde devam etmektedir. Temel seviyeden, ileri seviyeye kadar her türlü teorik bilgi ve uygulamalar, kurs süresince öğretilecektir.

Eğitim İçeriği

3 Saatlik Ebru Kursunun Devamında Uzun Dönemli Programa Katılabilirsiniz: 1.Hafta Ebru malzemelerinin tanıtılması ve ebrunun tarihçesi Fırça teknikleri ve kağıt kullanımı Battal Ebru, Gelgit Ebru, Tarak Ebru, Serpme Ebru teknikleri 2. Hafta Biz kullanımının açıklanması Şal Ebru, Dalgalı Ebru, Bülbül Yuvası Ebru teknikleri 3.Hafta Hatip Ebru tekniği Zemin ebrusu nasıl yapılır Ebruda lale yapımı 4. Hafta Çift ebru tekniği Ebruda menekşe yapımı 5.Hafta Papatya yapımı İkili, üçlü çiçeklerin yapımı 6.Hafta Ebruda Sümbül yapımı 7. Hafta Ebruda Karanfil yapımı 8.Hafta Ebruda gül yapımı 9.Hafta İlk üç gün tekniklerinin tekrarı 10.Hafta Çiçek, gövde ve yaprak tekniği tekrarları 11.Hafta Materyale ebru baskısı yapımı 12.Hafta Genel tekrar Serbest pratik çalışma

Katılım Şartları

Yaş ve seviye farketmeksizin her birey Ebru Kursuna katılabilir.

Fotoğraflar

Ebru Atölyesi
Ebru Atölyesi
Ebru Atölyesi
Ebru Atölyesi

Değerlendirmeler

  Henüz yorum yapılmadı.
  Loading...

  Ön Kayıt Yapın

  Fiyat ve randevu bilgisi, ön kayıt avantajları ve sorularınız için formu doldurun. Kurs sizi hemen arasın. Ön kayıt yaptırmak ücretsizdir.

  Benzer deneyimler

  Suluboya, tarihi 1800'lere dayanan kendine özgü bir boyama tekniğidir. Diğer boyama tekniklerinden farkı; hafif, hızlı ve geniş renk skalasıyla birlikte görsel çeşitlilil yaratabilmesidir.

Atölyemizde kara kalem ile çizilmiş görselleri sulu boya tekniği ile boyamanın tüm teknik ve detayları eğitmenimiz tarafından rehber edilecektir. 

Stresten uzak, güzel ve yaratıcı zaman geçirebileceğimiz Suluboya Workshopumuza hepiniz bekliyoruz.
  Suluboya Workshop
  150 ₺
  2 saat
  Beşiktaş
  Artık kağıtları sanat eserine çevirdiğiniz Papier Mache Workshopu yoğun isteklerinize özel tekrar sizlerle.

 Gazete kağıdı, peçete, tutkal gibi malzemelerden oluşturduğumuz kağıt hamuru kalıplarını istediğiniz renklerde boyayıp, en şık hale getireceksiniz.

 Evinizde, iş yerinizde veya günlük hayatınızda ihtiyacınız olan veya kendiniz yaratmak istediğiniz objeyi seçip, atölyemizde keyifle hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
  Papier Mache Workshop
  150 ₺
  2 saat
  Beşiktaş
  Sıradan ve sade porselenlerden oldukça farklı bir sonuç elde edeceğimiz Porselen Tabak Boyama Atölyemizde özel kalemlerimiz ile istediğiniz şekilde boyayıp, üreteceğiniz bir atölye ile karşınızdayız.

Oldukça dayanıklı bir madde olan porselenden üretilmiş tabaklarımız özel kalemler ile boyanıp, uzun süreler evinizde keyifli bir aksesuar olarak yer alacaktır.

Boyayacağınız motifleri tamamen sizin yaratıcılığınıza bırakıp, stresten uzak keyifli atölyemizi herkesi bekliyoruz!
  Porselen Tabak Boyama Atölyesi
  150 ₺
  2 saat
  Beşiktaş
  Kurs: Ebru Atölyesi
  Sanat
  Ebru Atölyesi
  Ön kayıtlar açık!
  85 ₺ kişi başına