İçeriğe geç →

İsmek Çocuk Kursları – Nasıl Ücretsiz Kayıt Olunur?

İsmek Çocuk Kursları Nedir?

İsmek Çocuk Kursları genel olarak aileler tarafından tercih edilen, çocuğun gelişiminin ön planda olduğu ücretsiz kurs çeşitleridir. Bu kurslar bir nevi anaokulu gibidir ve çocuklara ihtiyaç duyacakları eğitimleri sağlar.

Çocukların küçük yaştan itibaren iyi yetiştirilmesi gelecek hayatında başarılı olmasına, doğru kararlar vermesine veya hızlı düşünmesine yardımcı olabilmektedir. Çocukların, eğitimlerinin yanı sıra eğlencenin de gelişimlerine olumlu katkısı gelecekte birçok şeyde fark yarattığını söyleyebiliriz.

İsmek Çocuk kurslarının faydaları

Göndereceğiniz kursa göre değişiklik gösterse de genel olarak durum şu şekildedir:

 • Çocukların sosyalleşmesi sağlanır. Gittiği kurslarda yeni arkadaşlarıyla tanışan çocuklar hayatlarında aktif olmayı benimseyeceklerdir.
 • Yeni bir hobi edinirler. Pek gerekli bir sebep olarak görülmese bile bir çocuğun hobi edinmesi onun mesleğinde ve doğal olarak hayatında büyük değişimlere sebep olabilecektir.
 • Çocuklukta yaratıcılık seviyesi en üst seviyededir. Resim ve drama kursu gibi alanlar seçildiğinde çocuklar yaratıcılıklarını en iyi şekilde kullanabileceklerdir.

İsmek Çocuk Kursları

Çocuklar hangi kursa yönlendirilmelidir?

Bu sorunun cevabını bulmanın en iyi ve kolay yolu çocuğa sormaktır. Çocuğunuza hangi alanla ilgilenmek istediğini, neler yapmayı sevdiğini sorarak eğleneceği ve öğreneceği bir kursa göndermelisiniz.

Çocuğunuz hangi kursa gitmek istediğine cevap veremeyecek yaştaysa onu herhangi bir kursa göndermeyin. Küçük çocukların kurslara gönderilmesi henüz ontogenez (0 – 6 yaş arası olan gelişim dönemi) gelişimi tamamlanmadığı için riskli olabilmektedir.

Kurs seçimi çocukların hayatında önemli rol oynayacağından eğer çocuğunuz büyüdüğünde iş yapabileceği bir alanda ilerlemek istiyorsa ona kesinlikle destek vermelisiniz.

İsmek Çocuk Kursları

Çocukların yetenekleri ve kurs seçimleri

Yapılacak bir diğer en büyük hata ise çocukların yeteneği ve ilgisi olmayan kurslara yönlendirilmesidir. Çizime yeteneği olmayan fakat ona ilgi duyan bir çocuğu siz spora gönderirseniz her iki kurstan da soğumasını sağlayacaksınız. O yüzden önce yeteneklerin sonra ise ilginin peşinden gitmek her zaman en iyi yoldur.

Çocuklarınızın ilgileneceği yüzlerce kurs ve atölye için akadumi.com Çocuk Kursları kategorisine göz atabilirsiniz.

İsmek Çocuk Kursları

Çocukların zamanlarının değerlendirilmesi

Kursların çocuk gelişiminde faydalı bir rol oynadığını sanırım artık kabulleniyoruz. Ailelerin bu gelişime katkı sağlarken zarar vermesi de ihtimaldir. Çünkü kimi zaman hem okul hem kurs zor olabilir. Çocukların zaman planlaması sizin isteğinize uymayabilir. Sadece günlük 8 saati okula ve en az 8 saati uykuya ayrıldığı düşünüldüğünde çocuğunuzun günlük aktivitelerini tamamlayabilmek için sadece 8 saati kalıyor. Bunun içerisine ödevler, çalışmalar, yemek ve molalar katıldığında ise çocukların elinde kalan sadece 2 – 3 saat olacaktır.

Bu durumda onu bir kursa bağımlı hale getirerek eğlenmesine hiç vakit bırakmamak sonucunda çocuklar yaptığı işlerden zevk almamaya başlayabilir. Sadece gününü boş geçiremediği gibi bir daha çocukluğuna dönemeyeceği için bundan pişman olacağını da düşünmek gerekiyor.

çocuk kursu

Çocuklar hangi kurslara gidebilir?

 • Resim kursları,
 • Dikiş kursları,
 • Spor kursları,
 • Kişisel gelişim kursları,
 • Zekayı arttırmaya yönelik kurslar (0 – 6 Yaş arası),
 • Bilgisayar alanındaki kurslar (yazılım, siber güvenlik ve benzeri),
 • Fotoğraf çekimi
Ve onlarca İsmek Çocuk Kursu için İsmek ‘in Çocuk Kategorisi sitesini ziyaret edebilirsiniz.
ismek kursları
İsmek, İstanbul Büyük Şehir Belediye’si bünyesinde ücretsiz çocuk kursları, yetişkin kursları ve meslek kursları eğitimleri veren bir devlet kurumudur. Kayıt ve kontejyan tarihleri her sene güncellendiği için hızlı davranmalı ve yerinizi ayırtmalısınız. İsmek’in ücretsiz kursları ile ilgili yazdığımız blog yazısını okuyarak, kayıt olmayla ilgili tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Kategori: Kurslar

Tek Yorum

 1. Drug Rehab Facilities Near Me Drug Rehab Facilities Near Me

  Summer Sky Rehab http://aaa-rehab.com Drug Rehab http://aaa-rehab.com Substance Abuse Help
  http://aaa-rehab.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir